1.

Rozpoczęcie rocznych zajęć

dydaktyczno-wychowawczych

4 września 2017 r.

(podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego)

2.

 Zimowa przerwa świąteczna

 

2331 grudnia 2017 r.

(podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego)

3.

 Ferie zimowe

 

29 stycznia  – 11 lutego 2018 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

(podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.w sprawie organizacji roku szkolnegoDz. U. Nr 46, poz. 432, z późn.zm.)

4.

 Wiosenna przerwa świąteczna

 

 

 

29 marca  - 3 kwietnia 2018 r.

(podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego)

5.

Zakończenie zajęć

dydaktyczno-wychowawczych

 

22 czerwca 2018 r.

(podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego)

6.

Ferie letnie

23 czerwca - 31 sierpnia 2018 r.

(podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego)

7.

Dodatkowe dni wolne

od zajęć dydaktycznych

 

13 października

31 października

22 grudnia

11 stycznia

30 kwietnia

2 maja

4 maja

1 czerwca

Nazwa wydarzenia

Termin

Odpowiedzialni

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

4 września 2017 roku

/poniedziałek/

J. Mielczarek, J. Walkowiak,

S. Surmacz-Rachwał, B. Jarosz

krzesłanauczyciele  WF

nagłośnienieM. Szumierz

poczet  sztandarowy –D. Danak

oprawa liturgiczna – ks. Tomasz Sieradzki, s. Antonina, s. Janina

Pasowanie na  Ucznia

5 września 2017 roku

/wtorek/

J. Mielczarek, J. Walkowiak,

S. Surmacz-Rachwał, B. Jarosz

wychowawcy klas I:

L. Szotowicz, I. Szurlej, J. Dudek

krzesłanauczyciele  WF

nagłośnienie – M. Szumierz

poczet  sztandarowy –D. Danak

Miejskie i szkolne obchody

Dnia Edukacji Narodowej

 

13 października 2017 roku

/piątek/

radiowęzeł szkolny

 

 

klasy IV- VII

 L. Dziadosz-Haładyj

Samorząd Uczniowski


16 października 2017 roku

/poniedziałek/

obchody miejskie

Święto Biblioteki Szkolnej

/w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych /

październik 2017

U. Misiuda

Święto Odzyskania Niepodległości

przez Polskę

 

 

 

 Koncert Pieśni Patriotycznej

"Patriotyczne śpiewanie"

10 listopada 2017 roku

/piątek/

 

/obchody szkolne/

 

 B. Jarosz,  G. Blajer-Kiełb,
S. Surmacz-Rachwał

nagłośnienie – P. Hadław

wychowawcy klas I - VII

 klasy I-III

E. Bereza /opracowanie scenariusza zajęć nt. 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę/

 

wychowawcy klas VI

uczniowie klas VI

D. Danak – poczet  sztandarowy

11 listopada 2017 roku /sobota/

 

/obchody miejskie/

Wystawa Bożonarodzeniowa

/główny hol szkoły/

+

dekoracja okien na piętrze szkoły

+

kiermasz ozdób świątecznych

grudzień 2017

A. Musiał, R. Chudzik

 

L. Dziadosz-Haładyj /SU/

i wychowawcy klas IV-VII

 

SK Caritas, świetlica

Klasowe spotkania

przy opłatku…

+

JASEŁKA SZKOLNE

21 grudnia 2017 roku /czwartek/

 s. Janina, s. Antonina

ks. Tomasz Sieradzki

wychowawcy klas I-VII

B. Jarosz, dekoracja – świetlica

nagłośnienie – M. Szumierz

Szkolna zabawa choinkowa

klasy III /9.00 – 11.00/

klasy IIIIV /11.30 – 13.30/

klasy V – VII  /16.00 – 19.00/

 11 stycznia 2018 roku

/czwartek/

 

 dekoracja:

L. Szotowicz, M. Ogryzek,

J. Mielczarek

 Prezentacja

wyników nauczania

i osiągnięć uczniów klas IV-VII

w I półroczu roku szkolnego 2017/18 w formie wystawy

od 24 stycznia

2018 roku

klasy  IV-VII

M. Pusz, T. Sander

Szkolne

Rekolekcje Wielkopostne

marzec 2018

s. Antonina, s. Janina,

ks. Tomasz Sieradzki

wychowawcy klas I-VII

Wystawa Wielkanocna

/główny hol szkoły/

+

dekoracja okien na piętrze szkoły

+

+ kiermasz ozdób świątecznych

marzec 2018

E. Bereza, M. Ogryzek

 

L. Dziadosz-Haładyj /SU/

i wychowawcy klas IV-VII

 

SK Caritas, świetlica

Spotkanie organizacyjne

z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów

marzec/kwiecień 2018

wychowawcy klas III

pedagog, logopeda, kierownik świetlicy, Zespół ds. promocji szkoły

nagłośnienieP. Hadław

 

Dni otwarte w SP-2

 

 

marzec/kwiecień 2018

nauczyciele i wychowawcy

klas IVII

pedagog, logopeda, wychowawcy świetlicy,

Zespół ds. promocji szkoły

Dzień Ziemi

/wystawa/

20 kwietnia 2018 roku

/piątek/

L. Dziadosz-Haładyj,

D. Kisała

S. Surmacz-Rachwał

Rocznica Uchwalenia

Konstytucji 3-go Maja

 

Obchody szkolne

27 kwietnia 2018 roku

/piątek/

forma do ustalenia

 

 H. Szura, W. Szura

M. Szumierz /nagłośnienie/

 

Obchody miejskie

3 maja 2018 roku

/czwartek/

wychowawcy klas III

uczniowie klas III

D. Danak – poczet  sztandarowy

Tydzień Języka Polskiego

maj 2018

U. Misiuda, G. Blajer-Kiełb,

J. Noga, H. Szura, J. Walkowiak

 Dzień Patrona SP 2

 

4 czerwca 2018 roku

/poniedziałek/

 J. Noga, B. Jarosz,

dekoracja - świetlica

poczet  sztandarowy –D. Danak /uroczystość w kościele/

oprawa liturgiczna – ks. Tomasz Sieradzki, s. Antonina, s. Janina

Szkolny Dzień Sportu

klasy I-III

klasy VI-VII

czerwiec 2018

 wychowawcy klas I-III

 

M. Bieniasz-Noga, M. Kusiak

M. Pusz, B. Tendaj

A. Sekunda, D. Kaszowski

P. Gołofit

 

Zakończenie roku szkolnego

2017/18

22 czerwca 2018 roku

/piątek/

 klasy I-III

B. Nitkiewicz,

B. Jarosz, S. Surmacz-Rachwał

 

klasy IV-VII

J. Walkowiak,

B. Jarosz, S. Surmacz-Rachwał

krzesłanauczyciele  WF

nagłośnienieP. Hadław

poczet  sztandarowy –D. Danak

oprawa liturgiczna – ks. Tomasz Sieradzki, s. Antonina, s. Janina

Rozpoczęcie roku szkolnego

2018/19

3 września 2018 roku

/poniedziałek/

 A. Szabatowska, L. Szyszka

S. Surmacz-Rachwał

krzesłanauczyciele  WF

nagłośnienieM. Szumierz

poczet  sztandarowy –D. Danak

oprawa liturgiczna – ks. Tomasz Sieradzki, s. Antonina, s. Janina

Pasowanie na Ucznia

4 września 2018 roku

/wtorek/

 A. Szabatowska, L. Szyszka

S. Surmacz-Rachwał

krzesłanauczyciele  WF

nagłośnienieM. Szumierz

poczet  sztandarowy –D. Danak

Rodzaj konkursu

Termin

Klasy

Organizatorzy

Szkolny Konkurs Plastyczny „Łańcucki Pejzaż Jesienny”

październik 2017

klasy V

S. Surmacz – Rachwał

Szkolny Konkurs Literacki „Wiersze o jesieni”

listopad 2017

klasy V-VII

G. Blajer-Kiełb, H. Szura

J. Noga, J. Walkowiak

Konkurs Biblijny Archidiecezji Przemyskiej

Duch Święty napełnia nas”

etap szkolny/listopad/

etap dekanalny /marzec/

etap diecezjalny/maj/

klasy IV-VI

s. Janina, s. Antonina

ks. Tomasz

Konkurs Językowo-Plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną

grudzień 2017

klasy IV – VII

K. Dyrda, A. Dec

Zwyczaje świąteczne na świecie – konkurs językowy

grudzień 2017

klasy IV i V

D. Danak

nauczyciele języków obcych

Konkurs

Czytelniczo-Plastyczny

Bajki narodów świata”

grudzień 2017

klasy I i II

A. Ciszek, A. Olearka

Szkolny Konkurs Twórczości Patrona

Każdy jest dla wszystkich”

grudzień 2017/styczeń 2018

klasy V - VII

U. Misiuda, nauczyciele

j. polskiego

Międzyszkolny Turniej Sportowy dla uczniów klas II i III w rzucankę siatkarską

styczeń 2018

klasy II i III

J. Dudek, A. Szabatowska

L. Szyszka, D. Stankiewicz

Szkolny Konkurs na prezentację multimedialną w języku angielskim pt. „Cuda świata”

luty 2018

klasy VI i VII

P. Hadław

Międzyklasowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”

luty 2018

Klasy III

L. Szyszka

Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny”

marzec 2018

klasy IV-VII

K. Wilk

Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament

marzec 2018

I-III

IV-VI

A. Ciszek

P. Hadław

You can sing”- szkolne eliminacje do konkursu organizowanego przez COOL SCHOOL

marzec 2018

klasy I – VI

D. Danak, A. Ciszek

B. Jarosz

Szkolny Konkurs  Recytatorski

marzec 2018

klasy I i II

U. Misiuda

Globetrotters, czyli co w świecie piszczy”- poznajemy obyczaje różnych krajów

21 marca 2018

klasy VI – VII

M. Szumierz

wychowawcy

Szkolny Konkurs Przyrodniczy

kwiecień 2018

marzec 2018

luty/marzec 2018

klasy IV

klasy V

klasy VI

D. Kisała

S. Surmacz – Rachwał

L. Dziadosz-Haładyj

 Szkolny Popis Talentów

+

spotkanie z absolwentami SP-2

kwiecień 2018

klasy IV – VII

B. Jarosz

Zespół ds. promocji szkoły

Konkurs GeograficznyPoznaj swój kraj”

maj 2018

klasy VII

K. Wilk

Międzyklasowy Konkurs Plastyczny „Ilustracja do utworów ks. Jana Twardowskigo”

maj 2018

klasy I

J. Dudek

IV Powiatowy Konkurs Plastyczny   „ Nasza siostra przyroda”  w oparciu o twórczość ks. Jana Twardowskiego

maj 2018

---

E. Wierzbińska

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

maj 2018

klasy IV

klasy V

D. Danak

M. Szumierz

Międzyklasowy Konkurs Plastyczny „Ilustracja do utworów ks. J. Twardowskiego”

maj 2018

Klasy I

J. Dudek

Szkolny Konkurs Matematyczny    „Z matematyką za pan brat

maj 2018

klasy IV

M. Golenia

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ”Potyczki matematyczne

maj 2018

klasy V

J. Suraj – Zych

Szkolny Konkurs Dobrych Manier Jestem kulturalny  i dobrze mi         z tym”

II półrocze

klasy IV – VII

E. Wierzbińska

Szkolny Konkurs Plastyczno-Ekologiczny „Eko-Zabawki”

II półrocze

klasy IV – VII

S. Surmacz-Rachwał

Książeczki edukacyjne dla dzieci z hospicjum

II półrocze

klasy VI – VII

G. Blajer-Kiełb, H. Szura

J. Noga, J. Walkowiak

S. Surmacz – Rachwał

Konkurs Informatyczny BALTIE 2018

II półrocze

klasy IV – VII

J. Suraj-Zych, T. Sander

A. Olbrycht

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Mistrz Ortografii

II półrocze

klasy IV

klasy V

klasy VI

klasy VII

H. Szura

J. Walkowiak

J. Noga

G. Blajer-Kiełb

Zawody sportowe

na bieżąco

wg kalendarza SZS

klasy III – VI

D. Kaszowski, M. Bieniasz – Noga

B. Tendaj, P. Gołofit, A. Sekunda

M. Kusiak, M. Pusz

  • 18 września 2017 rokuwywiadówka organizacyjna
  • 9 października 2017 – konsultacje indywidualne
  • 13 listopada 2017– wywiadówka
  • 11 grudnia 2017 – konsultacje indywidualne
  • 25 stycznia 2018 roku – wywiadówka śródroczna
  • 19 marca 2018 – konsultacje indywidualne
  • 16 kwietnia 2018 – wywiadówka
  • 14 maja 2018 – konsultacje indywidualne
  • 4 czerwca 2018 roku – wywiadówka końcoworoczna