Świetlica i stołówka

W dniu 11 października 2017 r. grupa dzieci ze świetlicy uczestniczyła w ciekawej lekcji muzealnej o zamkowych duchach p.t. "Legendy łańcuckiego zamku". Uczniowie poznali opowieść o Błękitnej Damie, którą okazała się Izabela Lubomirska oraz legendę o Białej Pani z Zamku, czyli jej pięknej, lecz krótko żyjącej córce Julii. Jednak to opowieść o duchu zwanym Diabłem Łańcuckim, kim był Stanisław Stadnicki, zainteresowała dzieci najbardziej. Podczas spaceru po pięknych wnętrzach pałacu uczniowie wraz z opiekunami, p. Agatą Michno i p. Joanną Obara, mogli podziwiać także kunsztowną wystawę zatytułowaną "Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego" przedstawiającą rekonstrukcje strojów z XVII wieku.