Świetlica i stołówka

 

       Już po raz trzeci  w  Świetlicy  Szkolnej SP Nr 2 im. Ks. J. Twardowskiego w Łańcucie został zorganizowany Konkurs Plastyczny” Nasza Siostra Przyroda”

W dniu 30.05.2017r odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu z udziałem nagrodzonych uczniów z różnych szkół Powiatu łańcuckiego,  wychowawców świetlic szkolnych, rodziców i zaproszonych gości. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości ks. Twardowskiego, wierszy o tematyce przyrodniczej. My, wychowankowie świetlicy i opiekunowie jesteśmy dumni, ze taki konkurs odbywa się w naszej szkole, której patronem jest ks. J. Twardowski.

Na uroczystości podsumowania konkursu wszystkich serdecznie przywitała p. dyrektor szkoły Lucyna Kowalska oraz kierownik świetlicy szkolnej p. Anna Ptaszek.

Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana pod okiem: p. J. Obary, M. Pusz

  1. Musiał. Dzieci z klasy II – Antek Kamiński i Zosia Posiak odegrały scenkę lekcji przyrody na księdza Twardowskiego.

Dziewczynki z klasy II e pokazały układ akrobatyczno- taneczny” Biedronki” Dzieci z klasy

 III c i III e zaśpiewały piosenki – „Święty Franciszku z Asyżu”, „ Arkę” z towarzyszeniem tamburina. Uczniowie: Alicja Zych , Milena Gorzkiewicz, Nicole Bakalarczyk, Mateusz Grzesik oraz Emil Maksymowicz recytowali wiersze ks. J. Twardowskiego.

Na zakończenie części artystycznej  „ Taniec robaczków” zaprezentowały dziewczynki z klasy IIe.

Uroczystość poprowadzili: Katarzyna Czajka z kl. III e i Paweł Tereszkiewicz z kl. II d.

Potem nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Na konkurs nadesłano 39 prac plastycznych z 9 szkół Powiatu Łańcuckiego. Jury w składzie : p. Sylwia Surmacz- Rachwał, p. Lucyna Szyszka i p. U. Misiuda nagrodziły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych do lat 8 i od 9-11 lat oraz wyróżnienia.