W dniu 15 kwietnia w świetlicy odbył się konkurs recytatorski pt. „ Wielkanoc święta malowane” pod kierunkiem nauczyciela świetlicy p. Anny Musiał.

 

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas II i III uczęszczających na świetlicę. Tematyka wierszy nawiązywała do tradycji Świąt Wielkiej Nocy i wiosny. Zainteresowanie konkursem było duże, wzięło w nim udział 14 uczestników oraz dzieci prowadzące uroczystość. Montaż słowno – muzyczny towarzyszący recytacji prowadzili uczniowie z klasy II a- Nikola Wrona i Milena Styś, Jakub Bartków z klasy II c i Bernadetta Bytnar z klasy III c. Dodatkowo uczniowie przygotowali scenografię i udekorowali stół wielkanocny zgodnie z polską tradycją
Najważniejszym celem konkursu była: prezentacja umiejętności uczniów oraz zainteresowanie uczniów poezją związaną z wartościami tradycji polskiej i religijnej.
Komisja w składzie p. Anna Ptaszek - kierownik świetlicy, Urszula Misiuda p. z biblioteki szkolnej i p. Jolanta Suraj-Zych nauczyciel przy ocenie recytacji brała pod uwagę: dobór tekstu, opanowanie pamięciowe i ogólny wyraz artystyczny. Wybór uczniów do nagrody był trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnościami recytatorskimi. Jako widownia na konkurs zostali zaproszeni uczniowie klas I z wychowawcami świetlicy oraz rodzice

 

Laureatami konkursu zostali :
I miejsce – Julia Dyrda z klasy III a
I miejsce – Zuzanna Szczęch z klasy III a
II miejsce – Julia Zając z klasy II c
II miejsce – Karolina Niegowska z klasy IIc
II miejsce – Bartosz Buczek z klasy IIa
III miejsce – Gabriela Sowa z klasy II d
III miejsce –Aleksandra Zych  z klasy IIIa
Wyróżnienie – Wiktoria Zebzda z klasy IIIa
Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze. Uczniowie dziękują paniom z komisji za wsparcie w przygotowaniu imprezy.


Po zakończeniu recytacji dzieci prowadzące konkurs zachęciły wszystkich do zaśpiewania piosenki pt. „Pisanki” oraz złożyły życzenia świąteczne.