W piątek, 10 listopada 2017 roku, cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się, by świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oddaliśmy hołd narodowym bohaterom, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolną, niepodległą Polską. Uczniowie i nauczyciele w strojach krakowskich, przebrani m.in. za sanitariuszki, żołnierzy czy damy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę”, „My, Pierwsza Brygada”, „Idą leśni”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, „Jak długo w sercach naszych” i „Szarą piechotę”. Do chóru nauczycieli i pracowników szkoły dołączył pan Stanisław Gwizdak, burmistrz Łańcuta wraz z rodzicami naszych uczniów. Panowie Michał Horodecki i Konrad Baum zachwycili szkolną publiczność występami solowymi. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas wojskowych z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, który zainteresował szczególnie najmłodsze dzieci. Pomysłodawczynią i inicjatorką tej pięknej lekcji patriotyzmu była nauczycielka muzyki - pani Barbara Jarosz. Pani dyrektor, Lucyna Kowalska, dziękując uczestnikom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu, podkreśliła ogromne znaczenie podobnych spotkań w integrowaniu i scalaniu społeczności szkolnej, lokalnej i narodowej. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami, z pieśnią na ustach, świętowali tak wyjątkowy dla każdego Polaka dzień. 

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Gabriela Blajer-Kiełb