„ Kto na wędrówki raz wejdzie szlak,

będzie wędrował przez wiele lat.”

 

Zuchy z naszej szkoły pod opieką opiekuna druhny Anny Musiał w dniu 30 września 2017 r. wzięły udział w Smerfastycznym XI Hufcowym Rajdzie Zuchowym w Handzlówce.

Komenda Hufca ZHP w Łańcucie i harcerze z Handzlówki przygotowali dla najmłodszych gromad zuchowych do których należą  dzieci  z klas I- III mnóstwo ciekawych atrakcji, podczas których uczestnicy musieli wykazać się odwagą, cierpliwością, wiedzą, pamięcią, bystrością umysłu, zręcznością i wytrwałością. Fabuła spotkania poświęcona była Smerfom -postaciom ulubionym przez dzieci. Do wędrówki po Handzlówce zaprosili zuchy Papa Smerf i Gargamel. Na szlaku wyprawy czekały na zuchy rozwieszone wstążeczki, które wyznaczały trasę do przejścia oraz  zadania na siedmiu punktach, które proponowali, np. Smerf Ważniak, Smerfetka, Pracuś i inni. Wśród zadań było np. szukanie koralików, które zgubiła Smerfetka, przejście po linie, rozwiązywanie szyfru z zagadką, układanie puzzli i piosenki.

Podczas wędrówki dzieci miały okazję poznać walory przyrodnicze i turystyczne Handzlówki, takie jak  panorama wsi i góra Patria, Wyciąg Narciarski, Park Rekreacyjny, Kościół.
Wspólne spędzanie czasu  na wędrówce, śpiewaniu i pląsach dostarczyło dzieciom wielu miłych  przeżyć, a nawet skłoniło do zawarcia nowych przyjaźni. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplom dla Gromady i znaczek smerfowy oraz ciepły posiłek.

dh.  Anna Musiał