W sobotę 16 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Danak wzięli udział w Łańcuckiej Grze Miejskiej ,,Śladami Braci Cetnarskich” . Gra była częścią obchodów Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego. Drużyna reprezentująca SP 2 to chłopcy z klasy 7c: Igor Maczuga, Jakub Kłak i Mateusz Rudy. Kiedy zdecydowali, że podejmą wyzwanie zmierzenia się z niełatwą historią miasta wiedzieli na pewno, że chcą spróbować swych sił, sprawdzić swoją wiedzę , a przy okazji przeżyć ciekawą przygodę. Z wielkim zapałem przystąpili do działania, kiedy dostali do ręki zestaw zadań do wykonania. Z niecierpliwością odliczali szybko upływający czas wyznaczony na przebycie trasy. Mądrze decydowali o tym, jakiej odpowiedzi udzielić na postawione pytania. Ich trud nie poszedł na marne. Choć nie liczyli na wygraną, zdobyli III miejsce, a konkurencja była naprawdę silna (wystartowało 8 drużyn). To bardzo duży sukces okupiony intensywną lekturą wielu publikacji o Cetnarskich i historii miasta. To wielki wkład ich samodzielnej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy, to czas, którego nie mieli dużo, a jednak wygospodarowali go, aby zawalczyć dla siebie, dla szkoły, dla Rodziców. Było warto Chłopaki. My, Wasi koledzy, Nauczyciele i Rodzice, jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Gratulujemy odwagi, mądrości i sukcesu!

Edyta Wierzbińska