W dniach 12-14 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na plenerze malarskim  w Krynicy – Zdroju. Organizatorem i fundatorem przedsięwzięcia było Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe na czele z Panią Anna Kot .

W projekcie wzięło udział 20 uzdolnionych plastycznie uczniów z klas piątych i szóstych. Opiekę artystyczną na plenerze sprawowały panie: Sylwia Surmacz-Rachwał i Monika Kusiak .

Szkice rysunkowe oraz prace malarskie na płótnach powstały na zboczach Góry Parkowej, jak również w urokliwym miasteczku jakim jest Krynica-Zdrój . Sprzyjająca pogoda  piękne okolice sprawiły, że warsztaty miały bardzo udany przebieg. Uczniowie z zapałem spędzali godziny na szkicowaniu i malowaniu krajobrazów oraz zabytków Krynicy. Zajęcia plenerowe młodym artystom dały to, czego na co dzień nie mogą oni doświadczyć w szkole: nieograniczony czas tworzenia i profesjonalne narzędzia plastyczne.Uczestnicy pleneru zapoznali się również z  twórczością Nikifora- oglądając w Romanówce  wystawę poświęconą artyście i jego sztuce. Wyjazd obfitował również w wiele atrakcji takich jak: muzyczno-świetlny pokaz fontanny multimedialnej, wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, jak również wyjście na pyszne lody.

Piękne prace malarskie powstałe podczas pleneru ozdobią korytarze naszej szkoły. Będą nam przypominać o wspólnie spędzonych chwilach podczas pleneru w Krynicy.

Sylwia Surmacz-Rachwał