dsc 0555Dnia 5 czerwca uczniowie z klasy 5b wraz z opiekunem p. Haliną Szurą mieli przyjemność zaprosić rodziców na premierę przedstawienia pt.”Syzyf” .

Było ono podzielone na 3 akty.

W akcie pierwszym wystąpili: Jakub Olech (Syzyf), Wiktor Baran (Zeus), Martyna Sroczyk (Hera), Nikola Wrona (Afrodyta), Jagoda Hejnosz (Atena), Jakub Bartków (Hades), Veronica Fołta (Kora), Gabrysia Sowa (Demeter), Julka Zając (Hebe), Jakub Mazur (Apollon), Maks Lis (Hermes).

Przedstawiał on ucztę bogów na Olimpie, z którymi biesiadował założyciel i król Koryntu Syzyf.

W akcie drugim wystąpili : Syzyf, Karolina Niegowska (Merope), Goście i Hermes.

Widzowie mogli przenieść się na chwilę do pałacu Syzyfa. W czasie biesiady nasz bohater dopuścił się zdrady bogów, wyjawił ich tajemnicę ziemskim gościom, za co został surowo ukarany i stracił życie.

W akcie trzecim wystąpili: Syzyf, Merope, Jakub Szylar (Charon), Hades, Veronica Fołta (Persefona), Mikołaj Płowy (narrator), Hermes.

Syzyf oszukuje Hadesa i związuje Tanatosa przez co na ziemi nikt nie umiera. Niestety, władca Tartaru domyśla się podstępu przebiegłego króla. Za oszustwo i ucieczkę z krainy umarłych bogowie wymierzają mu straszliwą karę. Miał przez wieczność wtaczać na bardzo wysoką i stromą górę ciężki głaz. W momencie, kiedy prawie dochodził do szczytu, głaz wyślizgiwał mu się z rąk i spadał na dół.

Radość i duma rodziców bijących brawo po spektaklu była dla nas najwspanialszą nagrodą. Oprócz doskonałej zabawy, z naszego amatorskiego przedsięwzięcia wyciągnęliśmy przede wszystkim naukę moralną. Nie warto oszukiwać i być chciwym. Nawet jeśli przez długi czas będziemy z tego powodu czerpać zyski, w końcu spotka nas za to kara.

6 czerwca wystąpiliśmy przed dziecięcą widownią. Efekty naszej pracy mogli zobaczyć koledzy z klas: 2e, 5a i 6d oraz nauczyciele: p. J. Mielczarek, J. Suraj- Zych i E. Wierzbińska.

Umiejętności organizacyjne i aktorskie uczniów "Dwójki" pokazały, jak kreatywnych i zdolnych mamy uczniów.

Reżyserami przedstawienia byli: Filip Gawron kl.5b i p. Halina Szura

Scenografia: Dobrawa Zbrocka, Zofia Szczupak, Mateusz Jaźwa