Dnia 28 kwietnia 2017 r. na pływalni Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie odbył się Półfinał Wojewódzki w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Rzeszowa (11 szkół), Łańcuta (SP2), Trzciany, Trzebosi, Głogowa Małopolskiego, Sokołowa Małopolskiego, Babicy i Kańczugi.

 

Szkołę Podstawową Nr 2 z Łańcuta reprezentowali uczniowie:

w sztafecie 8x25 m stylem dowlonym chłopców – Igor Maczuga (6d), Krystian Jurek (4b), Mateusz Rudy (6d), Jakub Kłak (6d), Tymon Kozłowski (6d), Antoni Ziajka (6d), Kacper Panek (6d), Jakub Berłowski (6d), Antoni Łyszczek (6d);

w stylu dowolnym 50 m dziewcząt – Martyna Sroczyk (5b);

w stylu dowolnym 50 m chłopców – Kacper Panek (6d), Krystian Jurek (4b);

w stylu grzbietowym 50 m chłopców – Jakub Berłowski (6d), Mikołaj Płowy (5b);

w stylu klasycznym 50 m chłopców – Antoni Ziajka (6d), Igor Maczuga (6d), Filip Gawron (5b), Tymon Kozłowski (6d).

 

Po zaciętej rywalizacji na wysokim poziomie sportowym, pływacy z naszej szkoły usytuowali się na poszczególnych miejscach:

 

II miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego – sztafeta 8x25 m stylem dowolnym chłopców (z czasem 2:10,71)

 

Opiekun: Monika Bieniasz - Noga

 

III miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego -

50 m stylem dowolnym dziewcząt – Martyna Sroczyk (z czasem 0;34,64)

 

Opiekun: Barbara Tendaj

 

IV miejsce – 50 m stylem dowolnym chłopców – Kacper Panek (0;33,30)

VI miejsce – 50 m stylem grzbietowym chłopców – Mikołaj Płowy (0;42,92)

VI miejsce – 50 m stylem klasycznym chłopców – Antoni Ziajka (0;45,95)

 

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za sportową walkę i dostarczone emocje ! Gratulujemy wspaniałych wyników ! Za chłopaków ze sztafety i Martynę mocno trzymamy kciuki na Finale Wojewódzkim w Krośnie !!!