2016-2017

W dniu 18 marca 2017 r. na pływalni MOSiR w Łańcucie odbyły się zawody pływackie – jeden z etapów turnieju „Ligi 7 Miast”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Głogowa Małopolskiego, Leżajska, Jarosławia, Nowej Dęby, Nowej Sarzyny, Sokołowa Małopolskiego i Łańcuta.

Miasto Łańcut w dużej mierze reprezentowali uczniowie klas z rozszerzonym programem z pływania ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łańcucie: Zuzanna Szczęch,  Karolina Niegowska, Martyna Sroczyk, Nikola Wrona, Dobrawa Zbrocka, Kacper Panek, Igor Maczuga, Jakub Berłowski, Mateusz Rudy, Antoni Ziajka, Tymon Kozłowski, Jakub Kłak, Gabriel Musz, Antoni Łyszczek, Wiktor Baran, Filip Gawron, Wiktor Poczykowski, Jakub Olech, Jakub Mazur, Jakub Szylar, Krystian Jurek.

 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

50 m stylem dowolnym – kat. dz., r. 2004

V miejsce – Zuzanna Szczęch   (0;37:66)

 

50 m stylem dowolnym – kat. chł., r. 2004

IV miejsce – Kacper Panek    (0;32:54)

VII miejsce – Igor Maczuga   (0;36:03)

IX miejsce – Jakub Berłowski (0;37:77)

X miejsce – Mateusz Rudy  (0;38:28)

XI miejsce – Jakub Kłak  (0;39:50)

 

50 m stylem dowolnym – kat. dz., r. 2005

II miejsce – Martyna Sroczyk   (0;35:97)

IV miejsce – Nikola Wrona    (0;42:57)

 

50 m stylem dowolnym – kat. chł., r. 2005

VII miejsce – Tymon Kozłowski  (0;37:98)

XII miejsce – Jakub Szylar  (0;42:09)

XIII miejsce – Jakub Jasiński  (0;43:11)

 

50 m stylem dowolnym – kat. chł., r. 2006

I miejsce – Krystian Jurek  (0;35:83)

 

50 m stylem motylkowym – kat. chł., r. 2004

III miejsce – Kacper Panek   (0;39:31)

 

50 m stylem motylkowym – kat. dz., r. 2005

II miejsce – Martyna Sroczyk  (0;42:99)

 

 

50 m stylem motylkowym – kat. chł., r. 2005

II miejsce – Wiktor Poczykowski  (0;46:12)

III miejsce – Jakub Mazur  (0;58:32)

 

 

50 m stylem grzbietowym – kat. dz., r. 2004

III miejsce - Zuzanna Szczęch  (0;44,59)

 

50 m stylem grzbietowym – kat. chł., r. 2004

III miejsce – Jakub Berłowski  (0;44:92)

IV miejsce – Jakub Kłak  (0;50:69)

V miejsce _ Mateusz Rudy  (0;51:24)

 

50 m stylem klasyczym – kat. chł., r. 2004

III miejsce – Antoni Ziajka  (0;45:40)

V miejsce – Igor Maczuga  (0;46:04)

 

50 m stylem klasycznym – kat. dz., r. 2005

I miejsce – Karolina Niegowska  (0;46:73)

 

50 m stylem klasycznym – kat. chł., r. 2005

IV miejsce – Jakub Olech  (0;48:80)

V miejsce – Tymon Kozłowski  (0;48:80)

VI miejsce – Filip Gawron  (0;48:87)

VII miejsce – Jakub Mazur (0;55:80)

 

50 m stylem klasycznym – kat. dz., r. 2006

III miejsce – Dobrawa Zbrodzka  (0;54;31)

 

50 m stylem klasycznym – kat. chł., r. 2006

II miejsce – Krystian Jurek  (0;52:62)

 

100 m stylem zmiennym – kat. dz., r. 2004 i młodsi

I miejsce – Martyna Sroczyk  (1;33:72)

 

100 m stylem zmiennym – kat. chł., r. 2004 i młodsi

IV miejsce – Kacper Panek  (1;31:40)

VI miejsce – Krystian Jurek  (1;46:54)

 

sztafeta 8x25 m stylem dowolnym – kat. dz., r. 2004 i młodsi

 III miejsce – SP 2 Łańcut   (2;36:60) - Martyna Sroczyk, Nikola Wrona, Karolina Niegowska, Maja Kisała, Dobrawa Zbrocka, Zuzanna Szczęch

 

sztafeta 8x25 m stylem dowolnym – kat. chł., r. 2004 i młodsi

I miejsce – SP 2 Łańcut  (2;14:00) – Igor Maczuga, Antoni Łyszczek, Tymon Kozłowski, Jakub Kłak, Mateusz Rudy, Antoni Ziajka, Kacper Panek,

Jakub Berłowski

 

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, w sztafetach puchary.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zdobyli laury w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "You Can Sing" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie oraz Szkołę Językową Cool School.

Naszą "Dwójkę" reprezentowali: Oskar Kumek z klasy II d oraz Patrycja Kluz z klasy VI b.

Oskar zajął II miejsce zaprezentował piosenkę pt. "The One and Only",

/należy zauważyć, że jury nie zdecydowało się przyznać żadnemu uczestnikowi I-go miejsca/.

Patrycja zdobyła wyróżnienie wykonując utwór John Legend pt. "All of Me". 

KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM!

 

    5 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej – pierwszej damy polskiej poezji.

   Uczestnikami konkursu byli szóstoklasiści z łańcuckich szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich.

   Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Krukowska kl. VI d, Emilia Stropek kl. VI d, Marcelina Giemza kl. VI d i Wojciech Trawka kl. VI e.

   Po konkursowe laury znów sięgnęli  uczniowie z naszej szkoły.

III  równorzędne miejsce zajęły: Aleksandra Krukowska i Emilia Stropek z kl. VI d opiekun Halina Szura.

   Warto dodać, że I i II miejsca przyznano gimnazjalistom.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Halina Szura

29 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łańcucie odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy ze znajomości treści powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Opium w rosole”. W konkursie rywalizowali szóstoklasiści z łańcuckich podstawówek.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Zych kl. VI a opiekun p. Jolanta Walkowiak,
Anita Bejer kl. VI d, Radosław Kut kl. VI d, Jacek Szpunar kl. VI d opiekun Halina Szura.
W konkursie najlepiej wypadli uczniowie z „Dwójki”.

I miejsce zajął Jacek Szpunar z kl. VI d

III miejsce zajęła Anita Bejer z kl. VI d

Gratulujemy wszystkim uczniom!

31 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2  w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Powiatowy Konkurs „Prymus”.

 

W kategorii język angielski

W tym konkursie nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni!

I miejsce zajął Tymon Kozłowski kl. VI d opiekun p. Paweł Hadław

II miejsce zajął Olaf Józefczyk kl. VI b opiekun p. Dorota Danak

III miejsce zajęły Anita Bejer i Marcelina Giemza kl. VI d opiekun p. Paweł Hadław 

   

  W kategorii język polski  

Naszą szkołę reprezentowali:

Bartosz Łuksik kl. VI a, Piotr Sroczyk kl. VI a opiekun p. Jolanta Walkowiak

Filip Bijak kl. VI d, Mateusz Rudy kl. VI d, i Jacek Szpunar kl. VI d opiekun p. Halina Szura

Najlepszymi spośród najlepszych okazali się uczniowie z naszej placówki!

I miejsce zajął Filip Bijak kl. VI d

III miejsce zajął Jacek Szpunar VI d

     

Dnia 7 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie odbył się II Wojewódzki Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

W kategorii solistów naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które wyśpiewały:

Aleksandra Zych z klasy 6a - II miejsce

Sinaine- Carla Charfi  z klasy 2c – wyróżnienie

W naszej szkole 10 stycznia 2017 roku odbył się Konkurs Kolęd, w którym uczestniczyło 33 dzieci.

Komisja konkursowa: pani wicedyrektor Alina Świętoniowska, pani Barbara Jarosz, ks. Tomasz Sieradzki, s. Antonina Bielecka - dokonała  oceny wykonawców i wyłoniła  laureatów:

W grupie wiekowej klas  I – III  wystąpiło 22 osoby.

I miejsce - Sinaine-Carole Charfi        kl. II c     

II miejsce -Wiktoria Szalwa       kl. III d   

III miejsce- Maja Pilawa                  kl. I a

Nina Pawlik                        kl. II a   wyróżnienie

Lena Rzezicka                     kl. II a   wyróżnienie

Maksymilian Chruściel    kl. III e     wyróżnienie

Filip Kula                  kl. III a  wyróżnienie

W starszej grupie wiekowej klas IV – VI wzięło udział 12 uczniów.

I miejsce  - Aleksandra Zych  kl. VIa       

II miejsce - Jagoda Dziubek         kl. IVc  

III miejsce - Adela Ruman      kl. V a       

Zofia Kotwica                 kl. IV d     wyróżnienie

Milena Zięzio                    kl. IV b   wyróżnienie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe, 
które wręczyła pani dyrektor Lucyna Kowalska.

W dniu 19 grudnia 2016 r. na krytej pływalni MOSiR w Łańcucie odbyły się Świąteczne Zawody Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym. W imprezie wzięło udział 110 zawodników i zawodniczek z Łańcuta i okolic. Startujący rywalizowali w następujących konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym oraz 100 m stylem klasycznym.

Na zakończenie najlepsi zawodnicy odebrali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczył Dyrektor MOSiR Jerzy Hałka.

WYNIKI RYWALIZACJI:

50 m stylem dowolnym

chłopcy kat. 2006/2007:

-   I miejsce – Krystian Jurek (IV b)

 

dziewczęta kat. 2006/2007:

-    I miejsce – Martyna Sroczyk (V b)

-    II miejsce – Aleksandra Krukowska (VI d)

-    III miesjce – Karolina Niegowska ( V b)

 

chłopcy kat. 2004/2005:

-   I miejsce –  Kacper Panek (VI d)

-   II miejsce – Jakub Berłowski (VI d)

 

 

chłopcy kat. 2004/2005:

-   II miejsce – Krystian Jurek (IV b)

50 m stylem klasycznym

dziewczęta kat. 2004/2005:

-  II miejsce – Karolina Niegowska (V b)

-  III miejsce – Zuzanna Szczęch (VI a)

 

 chłopcy kat. 2004/2005:

-  I miejsce – Antoni Ziajka (VI d)

-  II miejsce – Filip Gawron (V b)

-  III miejsce – Igor Maczuga (VI d)

25 m stylem grzbietowym 

dziewczęta kat. 2008 i młodsi:

-  III miejsce – Nikola Mazur

50 m stylem grzbietowym

chłopcy kat. 2006/2007:

-  II miejsce – Franciszek Witko (IV b)

 

 dziewczęta kat. 2004/2005:

-  I miejsce – Martyna Sroczyk (V b)

-  II miejsce – Zuzanna Szczęch (VI a)

-  III miejsce – Zofia Szczupak (V b)

 

 chłopcy kat. 2004/2005:

- I miejsce – Kacper  Panek (VI d)

- II miejsce – Jakub Berłowski (VI d)

- III miejsce – Mikołaj Płowy (V b)

 

 

100 m stylem klasycznym

dziewczęta kat. OPEN:

-  II miejsce – Nikola Wrona (V b)

 

 chłopców kat. OPEN:

-  I miejsce – Igor Maczuga ( VI d)

-  II miejsce – Tymon Kozłowski (VI d)

100 m stylem zmiennym

 dziewczęta kat. OPEN:

-  II miejsce – Martyna Sroczyk (V b)

 

chłopcy kat. OPEN:

-  I miejsce – Kacper Panek (VI d)

-  II miejsce – Mikołaj Płowy ( V b)

 

Opiekunowie:

IV b – Agata Rojek

V b – Barbara Tendaj

VI a – Monika Kusiak

VI d – Monika Bieniasz - Noga

W dniu 2 grudnia 2016 r w Hali Sportowej MOSiR w Łańcucie odbył się Finał Powiatu IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Reprezentacja naszej Szkoły  w całym turnieju przegrała jedno spotkanie. Po bardzo zaciętym meczu pogromcą naszego zespołu została SP1 z Rakszawy (4:2). Pomimo wygrania pozostałych trzech spotkań nie udało się zająć pierwszego miejsca w tych zawodach.   

 W turnieju wzięło udział 5 drużyn Szkół Podstawowych (mistrzowie gmin), zastosowano system „ każdy z każdym”, a oto uzyskane wyniki :

  1.  SP 1 Rakszawa           SP  Wola Dalsza  1  :  1  ( 0  :  0 )
  2. SP Krzemienica          SP  2 Łańcut       3  :  5  ( 1  :  3 )             
  3. SP Wola Dalsza            SP  Albigowa       1  :  4  ( 1  :  3 )  
  4. SP Krzemienica           SP  Rakszawa      3  :  6  ( 2  :  4 )   
  5. SP 2 Łańcut               SP  Albigowa      4  :  2  ( 2  :  2 )    
  6. SP Wola Dalsza            SP Krzemienica    4  :  2  ( 2  :  2 )
  7. SP 1 Rakszawa          SP 2 Łańcut        4  :  2  ( 2  :  1 )
  8. SP Albigowa                SP Krzemienica   4  :  3  ( 4  :  1 )
  9. SP 2 Łańcut               SP Wola Dalsza   9  :  4  ( 6  :  4 )
  10. SP Albigowa                SP 1 Rakszawa    1 :   4  ( 1  :  2 )

 

        Tabela  końcowa zawodów –IMS w mini piłce ręcznej chłopców rok szk. 2016 / 17

 SP 1 Rakszawa  7 pkt.15 : 7                op. Robert Babiarz 

  1. SP 2 Łańcut   6 pkt. 20 : 13      op.  Dariusz Kaszowski
  2. SP Albigowa  4 pkt. 11 : 12      op. Krzysztof  Gugała
  3. SP Wola Dalsza 3 pkt  10 : 16      op. Jolanta Chruściel
  4. SP Krzemienica 0 pkt. 11 : 12    op. Wojciech Pawełek

 

Zespoły  za miejsca I, II i III otrzymały pamiątkowe pucharki , a  wszystkie startujące drużyny dyplomy. 

 

Wyróżniono także dyplomami najlepszych zawodników:

1.Huberta Leję  z SP 1 Rakszawa „króla strzelców -11 bramek    

2.Michała Kisiela z SP Wola Dalsza  -najlepszy bramkarz