2016-2017

25 i 26 maja 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii.
W zmaganiach udział wzięło 54 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Komisja konkursowa w składzie: Gabriela Blajer-Kiełb, Halina Szura, Jolanta Walkowiak wyłoniła zwycięzców.

Klasy IV

I miejsce – Mistrz Ortografii klas IV – Filip Szubart, kl. 4c, opiekun: Jolanta Walkowiak
II miejsce – Oliwia Krasucka, kl. 4b, opiekun: Jolanta Walkowiak
III miejsce – Urszula Wais, kl. 4d, opiekun: Gabriela Blajer-Kiełb

Klasy V

I miejsce – Mistrz Ortografii klas V – Szymon Jurek, kl. 5d, opiekun: Halina Szura
II miejsce – Martyna Sroczyk, kl. 5b, opiekun: Halina Szura
III miejsce – Adam Szybist, kl. 5a, opiekun: Halina Szura

Klasy VI

I miejsce – Mistrz Ortografii klas VI – Piotr Sroczyk, kl. 6a, opiekun: Jolanta Walkowiak
II miejsce – Julia Sroczyk, kl. 6e, opiekun: Jolanta Walkowiak
III miejsce – Filip Bijak, kl. 6d, opiekun: Halina Szura

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Miło nam poinformować, że uczeń Mateusz Rudy z kl. VI d zajął III miejsce,

zaś uczennice:Julia Bester, Julia Kisała i Urszula Wais z kl. IV d zdobyły wyróżnienie

w konkursie pt. „Mali Wydawcy. Książeczki do czytania uczestniczącego”.

Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy Caritas w Wysokiej oraz Publiczną Bibliotekę w Wysokiej, pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Nasi podopieczni stworzyli książeczki do czytania uczestniczącego dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudnościami komunikacyjnymi.

Opiekunem Mateusza była p. Halina Szura zaś J. Bester, J. Kisały i U. Wais p. Gabriela Blajer-Kiełb.

Życzymy dalszych sukcesów!

Halina Szura

W dniu 30 maja 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla najbardziej uzdolnionych matematycznie czwartoklasistów. Uczniowie rozwiązywali  zadania tekstowe, łamigłówki liczbowe i ciekawostki matematyczne.

Oto najlepsi czwartoklasiści:

I miejsce: Filip Szubart – kl. 4c

II miejsce: Eryk Śliwa – kl. 4a

                  Julia Kiwała – kl. 4d

III miejsce: Arkadiusz Olszański – kl. 4a

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 24.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas czwartych „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania tekstowe i łamigłówki matematyczne, wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia.

Naszą szkołę reprezentowali:

Arkadiusz Olszański – kl. IVa

Michał Sołtysiak – kl. IVa

Oliwia Krasucka – kl. IVb

Aleksandra Rudy – kl. IVb

Filip Szubart – kl. IVc

Zofia Kotwica – kl.IVd.

I miejsce zajął Filip Szubart, kl. IVc

II miejsce zajął Arkadiusz Olszański, kl. IVa.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom gratulujemy!

8 maja uczniowie łańcuckich podstawówek stanęli do zawodów matematycznych.

Zmagali się z 17 zadaniami w czasie 60 minut.

Na podium stanęli:

I miejsce - Wiktor Baran - SP 2

II miejsce - Radosław Kuchtar - SP 4

III miejsce - Karol Chudzik - SP 4

 

Gratulujemy!!!

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI .

W związku z obchodami tego święta zorganizowano i przeprowadzono różne konkursy.

 

Konkurs plastyczny Eko-Wprawki-Zabawki 

 Wyróżnienie:Nikola Wrona i Mikołaj Płowy z kl. Vb.

 

Konkursy przyrodnicze:

Konkurs dla klas piątych - „Był sobie człowiek” 

 I miejsce ex aequo zajęli Karina Rachwał kl.Va i Karol Dolata kl.Vd,

II miejsce Gracjan Stawarczyk kl.Vc ,

III miejsce ex aequo Jagoda Hejnosz kl.Vb i Filip Gawron kl.Vb.

 

Dla klas szóstych - „ Ziemia- nasza planeta” 

I miejsce Maja Ptak kl.VIb ,

II miejsce Bartosz Zembroń kl. VI b,

III miejsce ex aequo Anita Bejer kl.VId i Zuzanna Chudzik kl. VIa.

 

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Surmacz-Rachwał i Larysa Dziadosz-Haładyj

W naszej szkole zostały zorganizowane szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pt.: ”Moja ulubiona opowieść biblijna”. Do konkursu zostało zgłoszonych 32 prace uczniów.

W klasach I – III ustalone zostały następujące miejsca:

I miejsce Małgorzata Gęsicka kl. III c

                 Julia Kątnik kl. II a

                 Julia Trawka kl. III c

II miejsce Zuzanna Łuksik kl. II c

                    Dagmara Kudyba kl. II d

                  Emilia Nycz kl. II c

III miejsce Lena Drzewosz kl. II a

                     Milena Gorzkiewicz kl. III c

                     Karolina Seroka kl. II d

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Jaźwa kl. III

Katarzyna Karbarz kl. II e

Wojciech Garda kl. II a

Adrian Surmacz kl. II a

Wiktoria Sierżęga kl. II c

W klasach IV- VI najlepsze prace to :

I miejsce Igor Maczuga kl. VI

                 Bartman Katarzyna kl. V c

II miejsce Amelia Witek kl. V a

III miejsce Szymon Szajowski kl. VI e

W naszej szkole został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pt.: ”Moja ulubiona opowieść biblijna”. Do konkursu zostało zgłoszonych 32 prace uczniów.

Zorganizowaliśmy również ocenienie tych prac w ramach konkursu szkolnego.

W klasach I – III ustalone zostały następujące miejsca:

I miejsce Małgorzata Gęsicka kl. III c

                 Julia Kątnik kl. II a

                 Julia Trawka kl. III c

II miejsce Zuzanna Łuksik kl. II c

                    Dagmara Kudyba kl. II d

                  Emilia Nycz kl. II c

III miejsce Lena Drzewosz kl. II a

                     Milena Gorzkiewicz kl. III c

                     Karolina Seroka kl. II d

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Jaźwa kl. III

Katarzyna Karbarz kl. II e

Wojciech Garda kl. II a

Adrian Surmacz kl. II a

Wiktoria Sierżęga kl. II c

W klasach IV- VI najlepsze prace to :

I miejsce Igor Maczuga kl. VI

                 Bartman Katarzyna kl. V c

II miejsce Amelia Witek kl. V a

III miejsce Szymon Szajowski kl. VI e

Reprezentacja dziewcząt w Mini Piłce Siatkowej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie  zajęła III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie, które odbyły w Hali Sportowej ZSTG w Rakszawie ( 42 szkoły podstawowe w powiecie łańcuckim).

Nasza drużyna wystapiła w składzie: Aleksandra Krukowska VId, Maja Michno VId, Amelia Bieda VId, Anita Bejer VId, Marcelina Giemza VId, Monika Krauz VId, Milena Styś Va, Kinga Abramczyk Va, Kamila Wawro Va, Karina Rachwał Va.

Poziom zawodów był niezwykle wyrównany, o kolejności miejsc na podium zadecydowały małe punkty. Dziewczęta z SP 2 Łańcut ostatecznie usytuowały się na III miejscu, pozostawiając za sobą 39 szkół podstawowych.

 Wyniki meczów :

1 ) SP Albigowa - SP Brzóza Stad. - 2 : 0 (25:17, 25:15)

2 ) SP 2 Łańcut - SP Dąbrówki - 2 : 1 (25:11, 13:25, 16:14)

3 ) SP Brzóza Stad. - SP 1 Rakszawa - 1 : 2 (25:19, 24:26, 12:16)

4 ) SP 2 Łańcut - SP Albigowa - 2 : 1 (25:18, 22:25, 15:11)

5 ) SP Dąbrówki - SP 1 Rakszawa - 0 : 2 (27:29, 19:25)

6 ) SP Brzóza Stad. - SP 2 Łańcut - 2 : 1 (25:18, 21:25, 7 :15)

7 ) SP Albigowa - SP Dąbrówki - 2 : 1 (21:25, 25:22, 16:14)

8 ) SP 1 Rakszawa - SP 2 Łańcut - 2 : 0 (25:23, 25:21)

9 ) SP Dąbrówki - SP Brzóza Stad. - 1 : 2 (13:25, 25:22, 10:15)

10) SP Albigowa - SP 1 Rakszawa - 2 : 0 (25:14, 25;16)

Tabela końcowa :

 

III miejsce - SP 2 Łańcut - 6 pkt  (5 : 6) - op. Monika Bieniasz-Noga

                                                                            Monika Kusiak                                                                        

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Michno Maja - SP 2 Łańcut