Uczniowie klasy 3 e przebywali w dniach 25 - 29 września 2017 r. na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. To był bardzo udany pobyt. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała długim spacerom ścieżkami zdrowia. Mikroklimat uzdrowiska sprawił, że wszyscy czuli się znakomicie, oddychając powietrzem nasyconym jodem. Odbyły się też wycieczki do Huty Szkła Artystycznego " Sabina", Muzeum Historycznego w Dukli i pustelni św. Jana z Dukli. Wieczory były pełne zabaw, konkursów, więc humory dopisywały i apetyty też.
Dziękujemy Pani Agnieszce Szmuc, mamie Zosi za pomoc w codziennych czynnościach i opiekę podczas Zielonej Szkoły.

Wychowawca klasy 3 e Joanna Mielczarek

„ Kto na wędrówki raz wejdzie szlak,

będzie wędrował przez wiele lat.”

 

Zuchy z naszej szkoły pod opieką opiekuna druhny Anny Musiał w dniu 30 września 2017 r. wzięły udział w Smerfastycznym XI Hufcowym Rajdzie Zuchowym w Handzlówce.

Komenda Hufca ZHP w Łańcucie i harcerze z Handzlówki przygotowali dla najmłodszych gromad zuchowych do których należą  dzieci  z klas I- III mnóstwo ciekawych atrakcji, podczas których uczestnicy musieli wykazać się odwagą, cierpliwością, wiedzą, pamięcią, bystrością umysłu, zręcznością i wytrwałością. Fabuła spotkania poświęcona była Smerfom -postaciom ulubionym przez dzieci. Do wędrówki po Handzlówce zaprosili zuchy Papa Smerf i Gargamel. Na szlaku wyprawy czekały na zuchy rozwieszone wstążeczki, które wyznaczały trasę do przejścia oraz  zadania na siedmiu punktach, które proponowali, np. Smerf Ważniak, Smerfetka, Pracuś i inni. Wśród zadań było np. szukanie koralików, które zgubiła Smerfetka, przejście po linie, rozwiązywanie szyfru z zagadką, układanie puzzli i piosenki.

Podczas wędrówki dzieci miały okazję poznać walory przyrodnicze i turystyczne Handzlówki, takie jak  panorama wsi i góra Patria, Wyciąg Narciarski, Park Rekreacyjny, Kościół.
Wspólne spędzanie czasu  na wędrówce, śpiewaniu i pląsach dostarczyło dzieciom wielu miłych  przeżyć, a nawet skłoniło do zawarcia nowych przyjaźni. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplom dla Gromady i znaczek smerfowy oraz ciepły posiłek.

dh.  Anna Musiał

W naszej szkole piątkowy dzień upłynął na zabawach tabliczką mnożenia. Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z przygotowanymi pytaniami zarówno na lekcjach jak i przerwach. Egzaminatorami podczas przerw byli uczniowie z klasy 7a - zaopatrzeni w odznaki Mistrza Tabliczki mnożenia i słodkości. 
Dekorację, która była tłem obchodów stworzyli w całości nasi kochani uczniowie.

Galeria zdjęć

W sobotę 16 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Danak wzięli udział w Łańcuckiej Grze Miejskiej ,,Śladami Braci Cetnarskich” . Gra była częścią obchodów Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego. Drużyna reprezentująca SP 2 to chłopcy z klasy 7c: Igor Maczuga, Jakub Kłak i Mateusz Rudy. Kiedy zdecydowali, że podejmą wyzwanie zmierzenia się z niełatwą historią miasta wiedzieli na pewno, że chcą spróbować swych sił, sprawdzić swoją wiedzę , a przy okazji przeżyć ciekawą przygodę. Z wielkim zapałem przystąpili do działania, kiedy dostali do ręki zestaw zadań do wykonania. Z niecierpliwością odliczali szybko upływający czas wyznaczony na przebycie trasy. Mądrze decydowali o tym, jakiej odpowiedzi udzielić na postawione pytania. Ich trud nie poszedł na marne. Choć nie liczyli na wygraną, zdobyli III miejsce, a konkurencja była naprawdę silna (wystartowało 8 drużyn). To bardzo duży sukces okupiony intensywną lekturą wielu publikacji o Cetnarskich i historii miasta. To wielki wkład ich samodzielnej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy, to czas, którego nie mieli dużo, a jednak wygospodarowali go, aby zawalczyć dla siebie, dla szkoły, dla Rodziców. Było warto Chłopaki. My, Wasi koledzy, Nauczyciele i Rodzice, jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Gratulujemy odwagi, mądrości i sukcesu!

Edyta Wierzbińska

 

W dniach 12-14 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na plenerze malarskim  w Krynicy – Zdroju. Organizatorem i fundatorem przedsięwzięcia było Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe na czele z Panią Anna Kot .

W projekcie wzięło udział 20 uzdolnionych plastycznie uczniów z klas piątych i szóstych. Opiekę artystyczną na plenerze sprawowały panie: Sylwia Surmacz-Rachwał i Monika Kusiak .

Szkice rysunkowe oraz prace malarskie na płótnach powstały na zboczach Góry Parkowej, jak również w urokliwym miasteczku jakim jest Krynica-Zdrój . Sprzyjająca pogoda  piękne okolice sprawiły, że warsztaty miały bardzo udany przebieg. Uczniowie z zapałem spędzali godziny na szkicowaniu i malowaniu krajobrazów oraz zabytków Krynicy. Zajęcia plenerowe młodym artystom dały to, czego na co dzień nie mogą oni doświadczyć w szkole: nieograniczony czas tworzenia i profesjonalne narzędzia plastyczne.Uczestnicy pleneru zapoznali się również z  twórczością Nikifora- oglądając w Romanówce  wystawę poświęconą artyście i jego sztuce. Wyjazd obfitował również w wiele atrakcji takich jak: muzyczno-świetlny pokaz fontanny multimedialnej, wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, jak również wyjście na pyszne lody.

Piękne prace malarskie powstałe podczas pleneru ozdobią korytarze naszej szkoły. Będą nam przypominać o wspólnie spędzonych chwilach podczas pleneru w Krynicy.

Sylwia Surmacz-Rachwał

XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie zakończył się dla nas zwycięstwem. Tematem tegorocznej edycji była postać Elżbiety Granowskiej - trzeciej żony króla Władysława Jagiełły, córki Ottona Pileckiego, właściciela Łańcuta, najbliższego współpracownika Kazimierza Wielkiego.

 Wręczenie nagród odbyło się w Sali Balowej łańcuckiego Zamku. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy prac konkursowych w Maneżu.

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Tworek z kl.6b zostając tym samym Laureatem konkursu – opiekun  p. Sylwia Surmacz-Rachwał,

wyróżnienie otrzymała Alicja Zych z kl.3a – opiekun p. Anna Musiał

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

13 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mały Pitagoras” pod honorowym patronatem Andrzeja Ożoga Burmistrza Gminy I Miasta Sokołów Małopolski.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich i szóstych szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły. W grupie młodszej Małgorzata Gęsicka i Maciej Dębski, wychowankowie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Joanny Dudek, a w grupie starszej Mateusz Rudy – nauczycielka matematyki Grażyna Inglot i Mikołaj Liszka – nauczyciel matematyki Małgorzata Golenia. Obaj chłopcy z klasy szóstej otrzymali wyróżnienie, a Maciej Dębski zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej.
Bardzo cieszymy się z osiąganych przez naszych uczniów wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowała Joanna Dudek

Dnia 12 czerwca 2017r. w Hotelu Łańcut odbyła się uroczysta Gala „Najlepsi z najlepszych” zorganizowana przez Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe.
Wśród wyróżnionych uczniów łańcuckich szkół nagrody z rąk Burmistrza Miasta Łańcuta odebrali nasi uczniowie Weronika Wróbel z klasy 3D (osiągnięcia muzyczne) oraz Igor Maczuga  z klasy 6D (za sukcesy plastyczne, sportowe, konkursy przedmiotowe oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

dsc 0555Dnia 5 czerwca uczniowie z klasy 5b wraz z opiekunem p. Haliną Szurą mieli przyjemność zaprosić rodziców na premierę przedstawienia pt.”Syzyf” .

Było ono podzielone na 3 akty.

W akcie pierwszym wystąpili: Jakub Olech (Syzyf), Wiktor Baran (Zeus), Martyna Sroczyk (Hera), Nikola Wrona (Afrodyta), Jagoda Hejnosz (Atena), Jakub Bartków (Hades), Veronica Fołta (Kora), Gabrysia Sowa (Demeter), Julka Zając (Hebe), Jakub Mazur (Apollon), Maks Lis (Hermes).

Przedstawiał on ucztę bogów na Olimpie, z którymi biesiadował założyciel i król Koryntu Syzyf.

W akcie drugim wystąpili : Syzyf, Karolina Niegowska (Merope), Goście i Hermes.

Widzowie mogli przenieść się na chwilę do pałacu Syzyfa. W czasie biesiady nasz bohater dopuścił się zdrady bogów, wyjawił ich tajemnicę ziemskim gościom, za co został surowo ukarany i stracił życie.

W akcie trzecim wystąpili: Syzyf, Merope, Jakub Szylar (Charon), Hades, Veronica Fołta (Persefona), Mikołaj Płowy (narrator), Hermes.

Syzyf oszukuje Hadesa i związuje Tanatosa przez co na ziemi nikt nie umiera. Niestety, władca Tartaru domyśla się podstępu przebiegłego króla. Za oszustwo i ucieczkę z krainy umarłych bogowie wymierzają mu straszliwą karę. Miał przez wieczność wtaczać na bardzo wysoką i stromą górę ciężki głaz. W momencie, kiedy prawie dochodził do szczytu, głaz wyślizgiwał mu się z rąk i spadał na dół.

Radość i duma rodziców bijących brawo po spektaklu była dla nas najwspanialszą nagrodą. Oprócz doskonałej zabawy, z naszego amatorskiego przedsięwzięcia wyciągnęliśmy przede wszystkim naukę moralną. Nie warto oszukiwać i być chciwym. Nawet jeśli przez długi czas będziemy z tego powodu czerpać zyski, w końcu spotka nas za to kara.

6 czerwca wystąpiliśmy przed dziecięcą widownią. Efekty naszej pracy mogli zobaczyć koledzy z klas: 2e, 5a i 6d oraz nauczyciele: p. J. Mielczarek, J. Suraj- Zych i E. Wierzbińska.

Umiejętności organizacyjne i aktorskie uczniów "Dwójki" pokazały, jak kreatywnych i zdolnych mamy uczniów.

Reżyserami przedstawienia byli: Filip Gawron kl.5b i p. Halina Szura

Scenografia: Dobrawa Zbrocka, Zofia Szczupak, Mateusz Jaźwa

Uczniowie klasy I a wcielili się w role aktorów i wspólnie z wychowawczynią przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek”. W przedstawienie zaangażowane były wszystkie dzieci, a przygotowania i próby trwały już od kwietnia.

W dniu 6 czerwca dzieci zaprezentowały przedstawienie uczniom kilku klas młodszych. Zaprosili do szkoły również Rodziców prezentując je podczas Uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty. Zachwyt publiczności budziła gra „małych aktorów”, muzyka, piękne stroje oraz dekoracje. Publiczność z dużym zainteresowaniem oglądała spektakl i gromkimi brawami nagrodziła występ.

Przedstawienie poza wieloma walorami artystycznymi niosło przesłanie - bycie miłym dla innych, kochającym, dobrym i pracowitym pozwala spełnić marzenia i być szczęśliwym.

Serdecznie gratulujemy dzieciom pierwszego występu.

Lucyna Szyszka

Dnia 29 maja 2017 r. na pływalni Gimnazjum Nr 3 w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym. W zawodach wzięli udział najlepsi pływacy z całego województwa podkarpackiego.

 

Szkołę Podstawową Nr 2 z Łańcuta reprezentowali uczniowie:

w sztafecie 8x25 m stylem dowolnym chłopców – Igor Maczuga (6d), Krystian Jurek (4b), Mateusz Rudy (6d), Jakub Kłak (6d), Tymon Kozłowski (6d), Antoni Ziajka (6d), Kacper Panek (6d), Jakub Berłowski (6d), Antoni Łyszczek – rez. (6d);

w stylu dowolnym 50 m dziewcząt – Martyna Sroczyk (5b).

 

Do rywalizacji w pływaniu drużynowym chłopców w stylu dowolnym przystąpiło 38 sztafet.

Nasza reprezentacja zajęła VI MIEJSCE z czasem: 2,13;31, pozostawiając z tyłu sztafety z Krosna, Cmolasu, Strzyżowa, Brzozowa, Leżajska, Głogowa Młp., Ustrzyk Dolnych, Nowej Sarzyny, Przemyśla, Stalowej Woli, Ropczyc, Jarosławia, Leska i Woli Zarzyckiej.

Chłopcy zdobyli 50 pkt do klasyfikacji szkół z Podkarpacia we współzawodnictwie sportowym IMS.

 

Opiekun: Monika Bieniasz - Noga

 

W pływaniu indywidualnym 50 m stylem dowolnym dziewcząt, nasza reprezentantka z piątej klasy – Martyna Sroczyk usytuowała się na XI MIEJSCU z czasem: 0,36;22, pozostawiając za sobą 83 rywalki.

 

Opiekun: Barbara Tendaj

 

WSZYSTKIM PŁYWAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!