W piątek, 10 listopada 2017 roku, cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się, by świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oddaliśmy hołd narodowym bohaterom, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolną, niepodległą Polską. Uczniowie i nauczyciele w strojach krakowskich, przebrani m.in. za sanitariuszki, żołnierzy czy damy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę”, „My, Pierwsza Brygada”, „Idą leśni”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, „Jak długo w sercach naszych” i „Szarą piechotę”. Do chóru nauczycieli i pracowników szkoły dołączył pan Stanisław Gwizdak, burmistrz Łańcuta wraz z rodzicami naszych uczniów. Panowie Michał Horodecki i Konrad Baum zachwycili szkolną publiczność występami solowymi. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas wojskowych z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, który zainteresował szczególnie najmłodsze dzieci. Pomysłodawczynią i inicjatorką tej pięknej lekcji patriotyzmu była nauczycielka muzyki - pani Barbara Jarosz. Pani dyrektor, Lucyna Kowalska, dziękując uczestnikom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu, podkreśliła ogromne znaczenie podobnych spotkań w integrowaniu i scalaniu społeczności szkolnej, lokalnej i narodowej. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami, z pieśnią na ustach, świętowali tak wyjątkowy dla każdego Polaka dzień. 

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Gabriela Blajer-Kiełb

W dniach 2-3 listopada 2017 roku w naszej szkole gościli przedstawiciele rzeszowskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej – p. Marzena Góral i p. Marcin Komaryczko.  Nasi goście zapoznali uczniów klas II, III i IV z głównymi założeniami kampanii społecznej Prezesa UKE „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Dzieci miały okazję uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach – każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz drobny upominek.

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mogą mieć kontakt w Internecie.

Dzieci w świecie technologii i komunikacji powinny być świadome, że Internet to źródło wiedzy, zabawy i komunikacji, ale też pułapek i zagrożeń. Zanim podarujemy dziecku smartfon czy tablet, zabezpieczmy urządzenie i nauczmy je jak rozsądnie z niego korzystać, pokażmy, czego unikać, aby nie ponosić - również finansowych – kosztów, np. za ściągnięte gry czy smsy premium. Temu właśnie służy kampania prowadzona przez UKE. Pomaga poznać wirtualny świat nie tylko młodym użytkownikom usług telekomunikacyjnych, ale jest również wsparciem dla ich nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują, że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców.  Podczas zajęć prowadzący rozmawiali z dziećmi o  tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowaniu.  Uczestnictwo Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie w powyższej kampanii przysporzyło nam wiele nowych i cennych doświadczeń oraz uświadomiło wszystkim, że z Internetu trzeba korzystać mądrze. Dziękujemy przedstawicielom Urzędu Komunikacji Elektronicznej za inicjatywę i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

Uczniowie klasy 3 e przebywali w dniach 25 - 29 września 2017 r. na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. To był bardzo udany pobyt. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała długim spacerom ścieżkami zdrowia. Mikroklimat uzdrowiska sprawił, że wszyscy czuli się znakomicie, oddychając powietrzem nasyconym jodem. Odbyły się też wycieczki do Huty Szkła Artystycznego " Sabina", Muzeum Historycznego w Dukli i pustelni św. Jana z Dukli. Wieczory były pełne zabaw, konkursów, więc humory dopisywały i apetyty też.
Dziękujemy Pani Agnieszce Szmuc, mamie Zosi za pomoc w codziennych czynnościach i opiekę podczas Zielonej Szkoły.

Wychowawca klasy 3 e Joanna Mielczarek

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy przywitaniem dzieci z kl. I. Zabawy integracyjne pomogły nam lepiej poznać i oswoić z miejscem jakim jest świetlica szkolna. Wszystkie dzieci zapoznały się z regulaminem świetlicy, regulaminem na placu zabaw oraz przebywania na boisku szkolnym.

Wrzesień to czas pożegnania lata, dlatego też odbył się konkurs plastyczny „Wspomnienia z wakacji”. Organizatorem konkursu była Pani Karolina Markowicz – Sowa.

Spośród wielu pięknych ilustracji zostały wyłowione te najlepsze.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

„ Kto na wędrówki raz wejdzie szlak,

będzie wędrował przez wiele lat.”

 

Zuchy z naszej szkoły pod opieką opiekuna druhny Anny Musiał w dniu 30 września 2017 r. wzięły udział w Smerfastycznym XI Hufcowym Rajdzie Zuchowym w Handzlówce.

Komenda Hufca ZHP w Łańcucie i harcerze z Handzlówki przygotowali dla najmłodszych gromad zuchowych do których należą  dzieci  z klas I- III mnóstwo ciekawych atrakcji, podczas których uczestnicy musieli wykazać się odwagą, cierpliwością, wiedzą, pamięcią, bystrością umysłu, zręcznością i wytrwałością. Fabuła spotkania poświęcona była Smerfom -postaciom ulubionym przez dzieci. Do wędrówki po Handzlówce zaprosili zuchy Papa Smerf i Gargamel. Na szlaku wyprawy czekały na zuchy rozwieszone wstążeczki, które wyznaczały trasę do przejścia oraz  zadania na siedmiu punktach, które proponowali, np. Smerf Ważniak, Smerfetka, Pracuś i inni. Wśród zadań było np. szukanie koralików, które zgubiła Smerfetka, przejście po linie, rozwiązywanie szyfru z zagadką, układanie puzzli i piosenki.

Podczas wędrówki dzieci miały okazję poznać walory przyrodnicze i turystyczne Handzlówki, takie jak  panorama wsi i góra Patria, Wyciąg Narciarski, Park Rekreacyjny, Kościół.
Wspólne spędzanie czasu  na wędrówce, śpiewaniu i pląsach dostarczyło dzieciom wielu miłych  przeżyć, a nawet skłoniło do zawarcia nowych przyjaźni. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplom dla Gromady i znaczek smerfowy oraz ciepły posiłek.

dh.  Anna Musiał

W naszej szkole piątkowy dzień upłynął na zabawach tabliczką mnożenia. Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z przygotowanymi pytaniami zarówno na lekcjach jak i przerwach. Egzaminatorami podczas przerw byli uczniowie z klasy 7a - zaopatrzeni w odznaki Mistrza Tabliczki mnożenia i słodkości. 
Dekorację, która była tłem obchodów stworzyli w całości nasi kochani uczniowie.

Galeria zdjęć

W sobotę 16 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Danak wzięli udział w Łańcuckiej Grze Miejskiej ,,Śladami Braci Cetnarskich” . Gra była częścią obchodów Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego. Drużyna reprezentująca SP 2 to chłopcy z klasy 7c: Igor Maczuga, Jakub Kłak i Mateusz Rudy. Kiedy zdecydowali, że podejmą wyzwanie zmierzenia się z niełatwą historią miasta wiedzieli na pewno, że chcą spróbować swych sił, sprawdzić swoją wiedzę , a przy okazji przeżyć ciekawą przygodę. Z wielkim zapałem przystąpili do działania, kiedy dostali do ręki zestaw zadań do wykonania. Z niecierpliwością odliczali szybko upływający czas wyznaczony na przebycie trasy. Mądrze decydowali o tym, jakiej odpowiedzi udzielić na postawione pytania. Ich trud nie poszedł na marne. Choć nie liczyli na wygraną, zdobyli III miejsce, a konkurencja była naprawdę silna (wystartowało 8 drużyn). To bardzo duży sukces okupiony intensywną lekturą wielu publikacji o Cetnarskich i historii miasta. To wielki wkład ich samodzielnej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy, to czas, którego nie mieli dużo, a jednak wygospodarowali go, aby zawalczyć dla siebie, dla szkoły, dla Rodziców. Było warto Chłopaki. My, Wasi koledzy, Nauczyciele i Rodzice, jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Gratulujemy odwagi, mądrości i sukcesu!

Edyta Wierzbińska

 

W dniach 12-14 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na plenerze malarskim  w Krynicy – Zdroju. Organizatorem i fundatorem przedsięwzięcia było Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe na czele z Panią Anna Kot .

W projekcie wzięło udział 20 uzdolnionych plastycznie uczniów z klas piątych i szóstych. Opiekę artystyczną na plenerze sprawowały panie: Sylwia Surmacz-Rachwał i Monika Kusiak .

Szkice rysunkowe oraz prace malarskie na płótnach powstały na zboczach Góry Parkowej, jak również w urokliwym miasteczku jakim jest Krynica-Zdrój . Sprzyjająca pogoda  piękne okolice sprawiły, że warsztaty miały bardzo udany przebieg. Uczniowie z zapałem spędzali godziny na szkicowaniu i malowaniu krajobrazów oraz zabytków Krynicy. Zajęcia plenerowe młodym artystom dały to, czego na co dzień nie mogą oni doświadczyć w szkole: nieograniczony czas tworzenia i profesjonalne narzędzia plastyczne.Uczestnicy pleneru zapoznali się również z  twórczością Nikifora- oglądając w Romanówce  wystawę poświęconą artyście i jego sztuce. Wyjazd obfitował również w wiele atrakcji takich jak: muzyczno-świetlny pokaz fontanny multimedialnej, wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, jak również wyjście na pyszne lody.

Piękne prace malarskie powstałe podczas pleneru ozdobią korytarze naszej szkoły. Będą nam przypominać o wspólnie spędzonych chwilach podczas pleneru w Krynicy.

Sylwia Surmacz-Rachwał

XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie zakończył się dla nas zwycięstwem. Tematem tegorocznej edycji była postać Elżbiety Granowskiej - trzeciej żony króla Władysława Jagiełły, córki Ottona Pileckiego, właściciela Łańcuta, najbliższego współpracownika Kazimierza Wielkiego.

 Wręczenie nagród odbyło się w Sali Balowej łańcuckiego Zamku. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy prac konkursowych w Maneżu.

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Tworek z kl.6b zostając tym samym Laureatem konkursu – opiekun  p. Sylwia Surmacz-Rachwał,

wyróżnienie otrzymała Alicja Zych z kl.3a – opiekun p. Anna Musiał

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

13 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mały Pitagoras” pod honorowym patronatem Andrzeja Ożoga Burmistrza Gminy I Miasta Sokołów Małopolski.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich i szóstych szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły. W grupie młodszej Małgorzata Gęsicka i Maciej Dębski, wychowankowie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Joanny Dudek, a w grupie starszej Mateusz Rudy – nauczycielka matematyki Grażyna Inglot i Mikołaj Liszka – nauczyciel matematyki Małgorzata Golenia. Obaj chłopcy z klasy szóstej otrzymali wyróżnienie, a Maciej Dębski zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej.
Bardzo cieszymy się z osiąganych przez naszych uczniów wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowała Joanna Dudek

Dnia 12 czerwca 2017r. w Hotelu Łańcut odbyła się uroczysta Gala „Najlepsi z najlepszych” zorganizowana przez Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe.
Wśród wyróżnionych uczniów łańcuckich szkół nagrody z rąk Burmistrza Miasta Łańcuta odebrali nasi uczniowie Weronika Wróbel z klasy 3D (osiągnięcia muzyczne) oraz Igor Maczuga  z klasy 6D (za sukcesy plastyczne, sportowe, konkursy przedmiotowe oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!