„Żyjmy zdrowo na sportowo”

9 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie odbył się IV Międzyszkolny Turniej Sportowy dla uczniów klas drugich i trzecich w rzucance siatkarskiej. W rywalizacji zespołowej uczestniczyło 8 drużyn z łańcuckich szkół osiągając następujące wyniki sportowe:

klasy drugie
I m - SP 2 drużyna B

II m - SP 3

III m – SP 4

IV m - SP 2 drużyna A

klasy trzecie

I m - SP 4

II m - SP 2 drużyna B

III m - SP 2 drużyna A
IV m - SP 3

Dzięki uprzejmości sponsorów możliwe było nagrodzenie aż 96 uczniów – uczestników zawodów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody dla poszczególnych reprezentacji oraz drobne upominki dla każdego zawodnika biorącego udział w zawodach. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie pani dyrektor Lucynie Kowalskiej, rodzicom uczniów naszej szkoły - paniom Annie Ziajce, Joannie Kochman, Magdalenie Bijak i Marzenie Kuli oraz firmom Agricola – Lublin Sp. Z o.o. i Alfa Systemy Komputerowe Łańcut.

Uśmiech na twarzach dzieci, ich ogromne zaangażowanie i zdrowa rywalizacja oraz sportowa postawa kibiców to główne atuty naszego Turnieju. Cieszymy się, że kolejny raz udało się dostarczyć tak wiele radości młodym sportowcom. Mamy nadzieję, że były to dla nich niezapomniane chwile.

L. Szyszka, J. Dudek, A. Szabatowska

W poniedziałek 7 grudnia 2015r. w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR odbyły się VI Sportowe Mikołajki zorganizowane przez Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Grzegorz Paczocha – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Łańcuta oraz Jerzy Hałka – Dyrektor MOSiR. W zawodach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Miasta Łańcuta.

Naszą Szkołę reprezentowały dzieci z klas I, II i III ( razem 60 uczniów) w różnych konkurencjach - sztafeta, wymiana piłek, rzuty do celu itp. Po zaciętej walce dzieci z klas I zajęły I miejsce, z klas II – II miejsce oraz z klas III – II miejsce.
Na zakończenie zawodów wszyscy otrzymali podarunki od Św. Mikołaja oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Szpunar