1. 16.03.2016r. Konkurs czytelniczy „Fikcja i prawda historyczna w powieści Zbigniewa Nienackiego” „Pan Samochodzik i templariusze” zorganizowany przez Państwowe Gimnazjum  nr 1 w Łańcucie

II miejsce - Aleksandra Skręt kl. 6b

2. 1.04.2016r. Powiatowy Konkurs „Prymus” Państwowe Gimnazjum  nr 2 w Łańcucie

II miejsce - Wiktoria Mirek

III miejsce - Natalia Teichman

3. 12.05.2016r. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji śpiewanej A. Osieckiej , M. Grechuty i Jonasza Kofty zorganizowany przez Państwowe Gimnazjum nr 1 w Łańcucie

wyróżnienie Nikola Mach kl. 6d

4. 22.03.2016r. XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke „Pragnąć tylko gwiazd” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Anny Jenke w Rogóżnie

II miejsce - Marcelina Giemza kl. 5d

wyróżnienie - Filip Gawron kl. 4b

5. W czerwcu zorganizowano Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

Klasy 4

„Mistrz Ortografii”- Mateusz Noga kl. 4d

II miejsce - Jakub Olech kl. 4b

III miejsce - Szymon Jurek kl. 4d

Klasy 5

„Mistrz Ortografii”- Filip Bijak kl. 5d

II miejsce - Mateusz Rudy kl. 5d

III miejsce – Igor Maczuga kl. 5d

Klasy 6

„Mistrzyni Ortografii” - Natalia Teichman

II miejsce - Maja Szumierz kl. 6b

III miejsce – Dorota Kazibucka kl. 6c

6. Szkolny Konkurs Literacki „Moje wspomnienia z podstawówki”

I miejsce - Aleksandra Skręt kl. 6b

II miejsce - Oliwia Rzeszutek kl. 6a

III miejsce – Natalia Teichman kl. 6d

Koniec roku szkolnego ,to czas na podsumowanie pracy uczniów. W ostatnim okresie rozstrzygnięto i wręczono nagrody w kilku konkursach plastycznych .

W V edycji  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dom Moich Marzeń” nagrodę otrzymała Katarzyna Bartman z kl.4c,wyróżniono prace : Szymona Jurka z kl.4d,Mateusza  Jazwy z kl.4b,Norberta Michny z kl.4a.

W Powiatowym  Konkursie Plastycznym  „Plakat Promujący Czytelnictwo”         III nagrodę otrzymała Karina Rachwał z kl.4a.

XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny Tradycje i Zwyczaje Podkarpacia „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym” okazał się szczęśliwym konkursem dla Mateusza Rudego z  kl.5d –nagroda , Klaudii Grajek z kl.6c-nagroda oraz Mileny Styś z kl.4a – wyróżnienie.

W IV Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym  „Biedronka dla Księdza Jana” wyróżnienie otrzymała Karina Rachwał z kl.4a

Uczniów do konkursów plastycznych przygotowała p. Sylwia Surmacz-Rachwał

Dnia 13 czerwca 2016r. w Kasynie Urzędniczym w Łańcucie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród uczniom łańcuckich podstawówek i gimnazjów. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Zosia Kotwica (kl. 3c op. Agnieszka Szabatowska) i Marcelina Giemza (kl. 5d op. Halina Szura). Uczennice wyróżniają się nie tylko w nauce, ale także dużo pracują na rzecz szkoły i klasy. Zosia ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć a Marcelina zdobyła liczne nagrody w konkursach recytatorskich na szczeblu powiatowym, miejskim i szkolnym.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe a nagrody dla uczniów przyznawane są zawsze przez Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, p. Grzegorz Paczocha  - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia, p. Anna Kot – prezes Łańcuckiego Stowarzyszenia Oświatowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami.

Uroczystość zakończyła się krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom!

W sobotę 14 maja w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Współcześni Rycerze Św. Floriana” pod patronatem: Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej Koło w Przeworsku, Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Starosty Powiatu Przeworskiego, Burmistrza Miasta Przeworska, Wojewody Podkarpackiego.
Na konkurs wpłynęło łącznie ponad 800 prac. Wyróżnienie w II grupie wiekowej (klasy I – III) zdobyła praca uczniów z klasy III a Filipa Szula i Filipa Wagi.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Lucyna Szyszka

16 grudnia 2015 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XVI edycji Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy – Wędrownicy” Krasne 2015. W tegorocznej edycji, dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia za swoje prace. Są to Małgorzata Gęsicka z kl. II c (opiekun Joanna Dudek) oraz Maja Porczyńska ( opiekun Sylwia Surmacz – Rachwał). Sukces tych dziewczynek jest ogromny, bo w tym roku na ten bardzo popularny i lubiany konkurs, wpłynęło prawie 1800 prac z całego województwa podkarpackiego.
Gratulujemy wyróżnionym i czekamy na kolejną edycję za rok.

Joanna Dudek

W piątek 4 grudnia w Miejskim Domu Kultury – Filia Podzwierzyniec odbył się Międzyszkolny Konkurs Talentów „Pokaż, na co cię stać” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie, w ramach projektu „Bezpieczna Plus”.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wystąpiło w nim 18 solistów oraz 6 zespołów ze wszystkich łańcuckich szkół podstawowych. Uczestnicy prezentowali różnorodne talenty: wokalne, kabaretowe, recytatorskie, taneczne i akrobatyczne. Mimo dużej konkurencji nasi uczniowie wypadli wspaniale i zajęli następujące miejsca:

Kategoria 1-3:
I miejsce – Amelia Kaszowska, Dorota Kazibudzka
II miejsce – Oskar Kumek
III miejsce – Kornelia Wawrzkiewicz
Wyróżnienie – Gabriela Nalepa

Kategoria 4-6:
II miejsce – Marcelina Giemza

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów oraz pasji.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Kaszowskiej za udostępnienie zdjęć.

Agnieszka Szabatowska