W dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015r,  75 uczniów z klas I - VI uczestniczyło w Półkolonii zorganizowanej w SP nr 2 w Łańcucie.

Dzieci w 5 grupach pod opieką nauczycieli i  wychowawców p. Larysy Dziadosz- Haładyj, Renaty Chudzik, Anny Musiał, Diany Kisały i Katarzyny Warzochy przez dwa tygodnie spędzały miło czas  na zajęciach ruchowych, plastycznych i muzycznych, wycieczkach i wyjściach na basen.

Program Półkolonii zaspokajał potrzeby dzieci, ich zainteresowania, integrował, pokazał, jak ważna jest ta forma letniego wypoczynku w mieście.

Dzieci  chodziły na basen, oglądały film "Minionki 2" w kinie Helios w Rzeszowie, poznały  zagrożenia  na jakie mogą być one  narażone  pod nieobecność rodziców  na podstawie filmu "Bezpieczne dziecko", uczestniczyły w zawodach sportowych,konkursach np. Familiada, Kalambury. 

Z inicjatywy Powiatowego Inspektora Pracy w Łańcucie przeprowadzono na Półkolonii konkurs plastyczny pt. "Bezpieczne wakacje", którego celem było promowanie i kształtowanie wśród dzieci  bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku.

Powstały piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci ze wszystkich grup, a laureatem I miejsca  została Gulia Guido z klasy V - opiekun A. Musial, III miejsca Monika Plizga - opiekun L. Dziadosz- Haładyj. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałych  11 uczestników  dyplomy i niespodzianki.

Dużą atrakcją był wyjazd do sali zabaw " Kolorado" w Kraczkowej i zabawa w podchody z szukaniem skarbu w parku.

W niedzielę, 21 czerwca 2015 r. ośmioosobowa delegacja z SP-2 ze sztandarem szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy św. w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie celebrowanej przez Jego Eminencję Kazimierza Kardynała Nycza w intencji naszego Patrona z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych noszących imię Księdza - Poety z całej Polski. W homilii Ksiądz Kardynał w ciepłych słowach mówił o skromnym Księdzu, który pisał wiersze. We Mszy uczestniczyły i na zakończenie głos zabrały Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Naszego Patrona wspominał także Rektor Kościoła Sióstr Wizytek ks. Aleksander Seniuk. Po nabożeństwie transmitowanym przez TVP i radio w Panteonie można było obejrzeć spektakl słowno-muzyczny "Poezja muzyką malowana". Podjęto również próbę pobicia rekordu Polski polegającą na zgromadzeniu jak największej liczby osób, które jednocześnie przeczytają na głos wiersz ks. Jana Twardowskiego "Jest [Jest jeszcze taka miłość...]". Po części oficjalnej poczęstowano nas kiełbaską z grilla. W trakcie poczęstunku udało nam się nawiązać nowe znajomości. Zostaliśmy m.in oficjalnie zaproszeni na Jubileusz 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Zabrawszy pamiątkowe pocztówki i zakładki, wróciliśmy do busa by razem z zaprzyjaźnioną szkołą z Brzózy Stadnickiej udać się  do domu. Wizyta w Warszawie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

16 czerwca 2015 r. wybraliśmy się do Centrum Zabaw i Rozrywki „Kolorado”.
Był to dla nas dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Na początku zagraliśmy w kręgle, zmierzyliśmy się z bykiem, a później przenieśliśmy się do Sali Zabaw, gdzie świetnie się bawiliśmy. Kolejną dla nas niespodzianką była pyszna pizza i przejażdżka samochodem ZygzakiemMcQueen.
Pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, dzięki którym mogliśmy skorzystać z tak wielu atrakcji.

Uczniowie klasy II a

W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III ponownie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Rzeszowską Akademię Nauki.

Są to niezwykle ciekawe warsztaty naukowe, w których główną i czynną rolę biorą dzieci. Uczniowie klas pierwszych samodzielnie wykonywali doświadczenia z magnetyzmu, uczniowie klas drugich zapoznali się z pojęciem „aerodynamika”, zaś uczniowie klas trzecich zmierzyli się z tematem „elektrostatyka” poznając przez działanie trudne prawa fizyki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje warsztatów.

 

Niedługo wakacje, trzeba więc kończyć nawet te zajęcia, które przynosiły nam tyle radości i wesołej zabawy.

Uczniowie kl. II „b” pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Szpunar uczestniczyli w roku szkolnym 2014/2015 w realizacji projektu „Akademia Młodych Sportowców” dzięki któremu mogli aktywnie spędzać czas, rozwijać zainteresowania sportowe oraz uczyć się zdrowej rywalizacji. Umożliwiło im to Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe, które w konkursie ogłoszonym przez Fundację PGNiG wygrało grant w wysokości 15 000 złotych na zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, dwa razy w tygodniu ćwiczyły na sali gimnastycznej, boisku i na basenie. Na zajęciach otrzymywały napoje i słodkie przekąski. Wszyscy uczestnicy projektu na jego podsumowanie spotkali się na placu zabaw przy ul. Bohaterów Westerplatte. Wspólnie z uczniami kl. I „a” ze Szkoły Podstawowej nr3 z Łańcuta świetnie się bawili a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i złote medale. Wielką niespodzianką była pizza, która wszystkim bardzo smakowała. Najmilszym wspomnieniem dla dzieci był wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Mogły tam bezpłatnie korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Zabawom nie było końca, a radość malowała się na ich szczęśliwych twarzyczkach.

Uczestnicy „Akademii Młodych Sportowców” dziękują Łańcuckiemu Stowarzyszeniu Oświatowemu, a zwłaszcza koordynatorowi projektu pani Annie Kot za wszystkie starania, organizację i opiekę. Serdeczne podziękowania kierują także do sponsora programu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie za środki finansowe, które pozwoliły na zakup sprzętu sportowego, koszulek, prowadzenie zajęć i wiele atrakcji dla uczestników. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr2 w Łańcucie za pomoc i udostępnienie sali oraz dzieciom z kl.I „a” i paniom nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr3 w Łańcucie oraz rodzicom dzieci za wspólną zabawę i miłą atmosferę w czasie zajęć na boisku i na wycieczce.

Wyrazy wdzięczności łączymy z życzeniami wspaniałych wakacji i miłego wypoczynku.

Małgorzata Szpunar

W dniu 3 czerwca 2015r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość - Dzień Patrona oraz 100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. Tegorocznym obchodom towarzyszył wyjątkowy nastrój. Cały rok szkolny 2014/2015 trwały przygotowania do świętowania tego wydarzenia połączone z różnymi konkursami i poetyckimi spotkaniami. Czytaliśmy wiersze i opowiadania naszego Patrona. Pełno w nich było chrząszczy, biedronek, jagód i polnych kwiatów pachnących wiosną. Podziwialiśmy Księdza Jana za pogodne spojrzenie na świat i ludzi, jasny przekaz prawdy oraz skromność, ufność
i życzliwość jaką zostawił w swoich utworach. Dziękujemy Księdzu – Poecie za to, że pokazuje nam , jak żyć i uczy kochać świat. Sam Jan Twardowski pisał “Szczęście, którego zawsze pragniemy, to kochać       i być kochanym”.

Rano uczestniczyliśmy we Mszy św., a następnie spotkaliśmy się w szkole na uroczystej akademii. Swoją obecnością zaszczycili nas: Jego Ekscelencja ks. biskup Stanisław Jamrozek, ks. proboszcz Tadeusz Kocór, ks. Prałat Władysław Kenar, przedstawiciel Urzędu Miasta  pan Grzegorz Paczocha, prezydium Rady Rodziców przy SP-2 w osobach p.Marka Lęcznara i p. Ewy Pilawy, dyrektor MBP w Łańcucie pani Małgorzata Sońska, była wicedyrektor szkoły pani  Anna Hadław oraz rodzice. Cała społeczność szkolna wraz z gośćmi obejrzała część artystyczną   przygotowaną przez uczniów klasy IIb i IId pod kierunkiem wychowawczyń - p. Małgorzaty Szpunar i p. Ewy Berezy. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie ze szkolnego chóru prowadzonego przez p. Barbarę Jarosz. Narratorka - uczennica kl. VI – Oliwia Wajda przybliżyła zebranym życiorys Patrona naszej szkoły. Wszystkie prezentowane utwory śpiewane i mówione zaczerpnięto z tomików wierszy ks. Jana Twardowskiego. On sam o sobie mówił: :Jestem tylko księdzem piszącym wiersze”. Pod takim hasłem przebiegała cała uroczystość.
Za dekorację odpowiedzialna była p. Sylwia Surmacz – Rachwał, a imprezę nagłaśniał p. Paweł Hadław. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzliwość.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że ksiądz Jan Twardowski jest Patronem naszej Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce Galeria.

 

Małgorzata Szpunar i Ewa Bereza

25 maja 2015 r. uczniowie klasy II a i II c pod opieką pani L. Szyszka i pani A. Szabatowskiej oraz Rodziców udali się na całodniową wycieczkę autokarową.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie zwiedzili unikatowe komory solne, zobaczyli piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Dzieci pokonały część trasy pieszo, a część kolejką, która dostarczyła im wiele radości. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, i plac zabaw dla dzieci. Kolejnym punktem wycieczki był Tuchów, gdzie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz Muzeum Misyjne z eksponatami przywiezionymi przez misjonarzy z Afryki, Ameryki i Oceanii oraz całoroczną, ruchomą szopką. Następnie uczniowie udali się w dalszą podróż do Skamieniałego Miasta - Rezerwatu skalnego w Ciężkowicach.
Zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do Łańcuta.

We wtorek, 21 kwietnia 2015 roku , klasy pierwsze i drugie naszej szkoły odwiedził niezwykły gość – Franklin, niezwykły żółw – bohater bardzo lubianych przez dzieci książeczek. Stało się to dzięki współpracy naszej szkoły z księgarnią Nova w Łańcucie. Pani tam pracująca czytała dzieciom fragmenty książeczek o przygodach Franklina w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Niewątpliwą atrakcją tych zajęć był sam bohater książek, który w postaci sporych rozmiarów maskotki towarzyszył dzieciom w czasie słuchania. Na koniec spotkania dzieci mogły pobawić się z Franklinem i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że to spotkanie jeszcze bardziej zachęci dzieci do sięgania po książki z naszej szkolnej biblioteki i do ich czytania. Rodziców zachęcamy, aby razem z dziećmi sięgnąć po ulubione książki z dzieciństwa i razem ze swoimi pociechami jeszcze raz je przeczytać.
Miłej lektury!

 

21 maja 2015 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski ph. „Kochać, wymagać, akceptować jak ks. Jan Twardowski” zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza przy współpracy pań polonistek.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas IV, V, VI.

Oto lista laureatów:

I miejsce – Marcelina Giemza, kl. IV d – „Klasówka z religii”

II miejsce – Oliwia Siewierska, kl. Vc - „Matka Boska z Or-Ota”

III miejsce – Oliwia Wajda – „Wiersz z dedykacją dla Zbigniewa Herberta”

Jury przyznało również dwa wyróżnienia:

Maja Szumierz, kl. V b – Rachunek Sumienia”

Nikola Mach, kl. V d – Bliscy i oddaleni”

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a najlepsi recytatorzy nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego apelu w dniu 3 czerwca 2015 r.

                                                                                        Gratulujemy!

28 marca 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Łańcucie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu „Prymus” . Konkurs obejmował trzy przedmioty: język polski, język angielski oraz matematykę.

O tytuł najlepszego walczyło w sumie kilkudziesięciu uczniów. Karol Hodur i Szymon Barwiński – co zasługuje na szczególne uznanie – rywalizowali we wszystkich trzech częściach.

Mistrzowie ortografii, znawcy języka angielskiego i zagadnień związanych z Walią oraz miłośnicy liczb ze względu na wysoki poziom konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą, nieprzeciętnymi umiejętnościami oraz doskonałym przygotowaniem.

Nagrody laureatom wręczono w czasie Dnia Otwartego Szkoły 15 kwietnia 2015 r.

W kategorii:

język polski

I miejsce zajął Karol Hodur z klasy VI c - opiekunem była p. Halina Szura

Wyróżnienie otrzymał Szymon Barwiński z klasy VIb - opiekunem była p. Jolanta Walkowiak

matematyka

I miejsce przypadło również Karolowi Hodurowi- opiekunem była p. Jolanta Suraj- Zych

III miejsce zajął Szymon Barwiński - opiekunem była p. Jolanta Suraj- Zych

język angielski

III miejsce zajęła Oliwia Wajda z klasy VIb - opiekunem była p. Lucyna Kowalska

IV miejsce przypadło Szymon Barwiński - opiekunem był p. Marek Szumierz

 

9 kwietnia 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ Z mitologią za pan brat”. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Barwiński z kl. VI b, Oliwia Wajda z kl.VI b, Karol Hodur z kl. VI c i Weronika Sandomierska z kl. VI c.

I miejsce zajęła Weronika Sandomierska

II miejsce zajął Karol Hodur

Opiekunami uczniów były: p. Jolanta Walkowiak i p. Halina Szura

 

28 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs „KRONIKA MOJEJ RODZINY”.

I miejsce zajął Mateusz Rudy z klasy IV d

III miejsce zajął Igor Maczuga z klasy IV d

Opiekunem uczniów była p. Halina Szura

Gratulujemy wszystkim uczniom!

W dniu 20 kwietnia 2015 r. uczniowie klas II a i III b wraz z wychowawcami L. Szyszka i D. Stankiewicz uczestniczyli w wycieczce do Opactwa Benedyktyńskiego i Radia „Fara” w Jarosławiu. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z terenem i historią Opactwa, zwiedzili kościół, kaplicę, salę z pamiątkami papieskimi, wystawę prac plastycznych, wzięli udział w konkursie wiedzowym oraz zapoznali się z pracą prezenterów radiowych.
Wizyta w studiu radiowym dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, gdyż mogli zobaczyć jak wygląda nagrywanie audycji radiowej i sami spróbowali swoich sił przed mikrofonem podczas nagrywania montażu słowno – muzycznego poświęconego setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego – patrona naszej szkoły.

Zapraszamy do wysłuchania audycji bezpośrednio w Radiu Fara w dniu 31 maja o godz.12.30 lub tutaj

Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.

L. Szyszka, D. Stankiewicz