„Sport to dobra zabawa”

Dnia 27 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej nr2 w Łańcucie odbył się już po raz trzeci turniej sportowy dla uczniów klas młodszych. Wzięły w nim udział reprezentacje klas drugich i trzecich łańcuckich szkół:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II
Szkoła Podstawowa nr 2 im ks. Jana Twardowskiego

Organizatorkami zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Joanna Dudek, Agnieszka Szabatowska, Lucyna Szyszka.
Imprezę swoim patronatem objęła pani dyrektor Lucyna Kowalska.

Od samego ranka młodzi sportowcy wraz z opiekunami gromadzili się w naszej hali sportowej. Po sportowej rozgrzewce i uroczystym wprowadzeniu reprezentacji szkół na halę sportową Pani dyrektor powitała i przedstawiła wszystkie drużyny oraz dokonała uroczystego otwarcia turnieju.
Następnie rozpoczęła się rywalizacja zespołowa. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, mecze trwały po 10 minut. Sędziami w zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły pani Monika Kusiak i pani Agata Rojek. O właściwe nagłośnienie sali zadbał pan Marek Szumierz, a opiekę medyczną sprawowała pani Danuta Pawlak.
Wielką atrakcją dla młodych zawodników była tablica świetlna z wynikami i pomiarem czasu trwania meczy. Rywalizacji sportowej dzielnie kibicowali uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Podczas uroczystego zakończenia, po ogłoszeniu wyników przez głównego sędziego pani dyrektor Lucyna Kowalska wręczyła pamiątkowe dyplomy, nagrody dla poszczególnych reprezentacji oraz upominki dla wszystkich 96 uczestników zawodów. Nagrody w postaci plecaków, czapeczek sportowych, przyborów szkolnych, breloczków, książeczek oraz słodyczy pozyskałyśmy dzięki ofiarności pani dyrektor i hojności rodziców uczniów naszej szkoły, którym serdecznie za to dziękujemy.

Imprezie tej towarzyszył uśmiech na twarzach dzieci, zacięta ale zdrowa rywalizacja i sportowa postawa kibiców. Turniej z roku na rok staje na coraz wyższym poziomie sportowym, rywalizacja szczególnie w klasach drugich była tak wyrównana, że o kolejności miejsc decydowały „małe punkty”.

Wyniki zawodów:

klasy drugie

I m      SP 4

II m     SP 2 drużyna B (kl. II b i II d)

III m   SP 2 drużyna A (kl. II a i II c)

IV m  SP 3

klasy trzecie

I m      SP 4

II m     SP 2 drużyna A (kl. III a i III b)

III m   SP 2 drużyna B (kl. III c i III d)

IV m   SP 3

Cieszymy się, że udało nam się kolejny raz dostarczyć tak wiele radości młodym sportowcom. Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach.

J. Dudek
L. Szyszka
A. Szabatowska

Informacje i zdjęcia z Turnieju również tutaj