W ostatnich dniach roku szkolnego rozstrzygnięto i podsumowano kilka konkursów plastycznych. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem brali w nich udział, a efektem jest wiele nagród i wyróżnień.

* II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Biedronka dla księdza Jana”

- Weronika Sandomierska kl. 6c opiekun Sylwia Surmacz-Rachwał

* 3 nagrody w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”

- Oliwia Wajda kl. 6b, Aleksandra Stopa kl. 6a, Mateusz Rudy kl. 4d opiekun Sylwia Surmacz-Rachwał

nagroda Aleksandra Rudy kl. 3c opiekun Agnieszka Szabatowska

* wyróżnienia w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jan Potocki w teatrze”

- Karolina Wawrzaszek kl. 6c, Kinga Bednarek kl. 5b, Igor Maczuga kl. 4d opiekun Sylwia Surmacz-Rachwał

III miejsce – Amelia Miazga kl. 2b opiekun Małgorzata Szpunar

wyróżnienie – Gabriela Nalepa kl.2b opiekun Małgorzata Szpunar

* II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zdrowi w dorosłe życie”

– Michał Płowy kl.6d opiekun Sylwia Surmacz-Rachwał

III miejsce

- Szymon Barwiński kl. 6b opiekun Sylwia Surmacz-Rachwał

Serdecznie gratulujemy młodym artystom.

ZAWODY SPORTOWE Z KALENDARZA SZS W RZESZOWIE

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

21.11.2014 Miejskie IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Garczyński Miłosz, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

11.12.2014 Powiatowe IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Garczyński Miłosz, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

6.03.2015 Rejonowe IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Garczyński Miłosz, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

13.03.2015 Półfinał Wojewódzki IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

20.04.2015 Turniej barażowy o wejście do Finału Wojewódzkiego IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

15.05.2015 Finał Wojewódzki IMS w Mini Piłce Ręcznej w Przemyślu

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

10-13.06.2015 Finał Ogólnopolski IMS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w Głuchołazach

VI miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor, Tereszkiewicz Piotr,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Monika Bieniasz-Noga, Monika Kusiak, Dariusz Kaszowski

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

21.11.2014 Miejskie IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Opiekun: Monika Kusiak

01.12.2014 Powiatowe IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Baran Weronika, Bober Angelika

Opiekun: Monika Kusiak

05.03.2015 Rejonowe IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Grodzisku Dolnym

I miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Bober Angelika

Opiekun: Monika Kusiak

 

 

27.03.2015 Półfinał Wojewódzki IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Bober Angelika

Opiekun: Monika Kusiak

16.04.2015 Turniej Barażowy o wejście do Finału Wojewódzkiego IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Bober Angelika

Opiekun: Monika Kusiak

27.04.2015 Finał Wojewódzki IMS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w Cmolasie

IV miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Bober Angelika

Opiekun: Monika Kusiak

 

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

16.12.2014 Powiatowe IMS w Mini Koszykówce Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Fleszar Bartosz, Garczyński Miłosz, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Tarała Igor,

Kl. 5A Cisek Nikodem

Opiekun: Dariusz Kaszowski

27.02.2015 Rejonowe IMS w Mini Koszykówce Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Dariusz Kaszowski

20.03.2015 Półfinał Wojewódzki IMS w Mini Koszykówce Chłopców w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Dariusz Kaszowski

27.03.2015 Turniej Barażowy o wejście do Finału Wojewódzkiego IMS w Mini Koszykówce Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Dariusz Kaszowski

16.04.2015 Finał Wojewódzki IMS w Mini Koszykówce w Przeworsku

II miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Dariusz Kaszowski

 

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

15.12.2014 Powiatowe IMS w Mini Koszykówce Dziewcząt w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta, Tkacz Wiktoria,

Kl. 6C Wiśniowska Oliwia

Kl. 5A Bober Angelika, Rzeszutek Oliwia

Opiekun: Monika Kusiak

 

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

23.01.2015 Miejskie IMS w Mini Siatkówce Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem

Opiekun: Monika Bieniasz-Noga, Monika Kusiak, Dariusz Kaszowski

10.03 Powiatowe IMS w Mini Siatkówce Chłopców w Żołyni

VI miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Kwolek Roch, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem,

Kl. 5A Barnuś Kamil,

Opiekun: Monika Bieniasz-Noga, Monika Kusiak, Dariusz Kaszowski

 

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

23.01.2015 Miejskie IMS w Mini Siatkówce Dziewcząt w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Śliż Wioletta

Kl. 5C Tkacz G.

Opiekun: Monika Kusiak

 

PŁYWANIE

26.02.2015 Powiatowe IMS w Pływaniu w Łańcucie

I m. St. Klasyczny

I m. St. Motylkowy

I m. St. Dowolny

III m. St. Dowolny

III m. St. Klasyczny

I m. Sztafeta Pływacka

Chłopcy: Balawejder M, Grzywa M, Cieślachowski K,Teichman M, Jamróż Sz, Kołcz K, Ciba M, Ptasiuk M, Dubiel K, Pondel P, Wojnar M, Kozioł J, Barnuś K, Cichoń K, Hadała K, Kloc H, Gut O, Pelc J, Szpunar J, Wiszniewski K, Barwiński Sz, Waga K, Zaręba H.

Opiekun: Barbara Tendaj

Dziewczęta:Lis M, Słotwińska K, Bełz A, Haładyj Andżelika, Haładyj Anastazja, Rachwał K, Konopko P, Jadwisiak D.

Opiekun: Agata Rojek

20.04.2015 Półfinał Wojewódzki IMS w Pływaniu w Nowej Sarzynie

I m. Chłopcy Sztafeta Pływacka

III m. Dziewczęta Sztafeta Pływacka

Chłopcy: Cichoń K, Barwiński Sz, Hadała K, Gut O, Kloc H, Pelc J, Szpunar J, Wiszniewski K.

Opiekun: Barbara Tendaj

Dziewczęta:Bełz A, Haładyj Anastazja, Słotwińska K, Konopko P, Lis M, Rachwał K.

Opiekun: Agata Rojek

14.05.2015     Finał Wojewódzki IMS w Pływaniu w Pustkowie

V m. Chłopcy

XI m. Dziewczęta

Chłopcy: Cichoń K, Barwiński Sz, Hadała K, Gut O, Kloc H, Pelc J, Szpunar J, Wiszniewski K.

Opiekun: Barbara Tendaj

Dziewczęta: Bełz A, Haładyj Anastazja, Słotwińska K, Konopko P, Lis M, Rachwał K, Jadwisiak D.

Opiekun: Agata Rojek

 

 

 

LEKKOATLETYKA

19.05.2015 Powiatowe IMS w Czwórboju LA Dziewcząt i Chłopców w Białobrzegach

III m. Chłopcy

I m. Dziewczęta

Chłopcy: Malski P, Rachwał N, Tarała I, Noga M, Barciński D, Barnuś K.

Opiekun: Dariusz Kaszowski

Dziewczęta: Bróż N, Kusiak M, Kuźniar Z, Możdżeń E, Tkacz W, Szpunar M.

Opiekun: Monika Kusiak

02.06.2015 Finał Wojewódzki IMS w Czwórboju LA Dziewcząt w Rzeszowie

XVII m. Zespołowo

IV m. Indywidualnie Maja Kusiak

Bróż N, Kusiak M, Flejszar M, Możdżeń E, Tkacz W, Szpunar M.

Opiekun: Monika Kusiak

11.06.2015 Powiatowe IMS w Trójboju LA Chłopców w Białobrzegach

III miejsce

Gaweł W, Musz G, Kozłowski T, Kłak J, Szatkowski M, Maczuga I

Opiekun: Dariusz Kaszowski

 

 

 

 

 

 

ZAWODY SPORTOWE POZA KALENDARZEM SZS W RZESZOWIE

ORLIK 2014 O PUCHAR DONALDA TUSKA W KAT. CHŁOPCÓW

09.09.2014 Eliminacje Gminne Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska w Piłce Nożnej Chłopców 2001/2002 w Łańcucie

I miejsce

Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Fleszar Bartosz, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Szura Michał, Tarała Igor

Opiekun: Dariusz Kaszowski

10.09.2014 Eliminacje Gminne Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska w Piłce nożnej chłopców 2003/2004 w Łańcucie

I miejsce

Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Dubiel Kacper, Kaniewski Kacper, Kulka Emil, Sowa Kacper, Łuksik Bartosz

Opiekun: Dariusz Kaszowski

25.09.2014 Ćwierćfinał Wojewódzki Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska 2001/2002 w Łańcucie

I miejsce

Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Fleszar Bartosz, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Szura Michał, Tarała Igor

Opiekun: Dariusz Kaszowski

01.10.2014     Półfinał Wojewódzki Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska 2001/2002 w Łańcucie

III miejsce

Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Fleszar Bartosz, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Szura Michał, Tarała Igor

Opiekun: Dariusz Kaszowski

 

ORLIK 2014 O PUCHAR DONALDA TUSKA W KAT. DZIEWCZĄT

09.09.2014 Eliminacje Gminne Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska w Piłce Nożnej Dziewcząt 2001/2002 w Łańcucie

II miejsce

Bróż Natalia, Flejszar Marcelina, Gut Gabriela, Kusiak Maja, Kuźniar Zuzanna, Możdżeń Emilia, Stopa Aleksandra, Szpunar Monika, Tkacz Wiktoria

Opiekun: Monika Kusiak

10.09.2014 Eliminacje Gminne Orlik 2014 o Puchar Donalda Tuska w Piłce nożnej Dziewcząt 2003/2004 w Łańcucie

II miejsce

Baran W, Bawor K, Bober A, Bochno E, Brzezicka W, Mroczka W, Rzeszutek O, Sobek M, Wójcik G.

Opiekun: Paweł Gołofit

 

KOSZYKÓWKA

09.04.2015 Memoriał Józefa Witka w Mini Koszykówce Chłopców w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Dariusz Kaszowski

20.05.2015 Orlik Basketmania 2015 Eliminacje Gminne dziewcząt w Łańcucie

II miejsce

Bróż N, Flejszar M, Gut G, Kusiak M, Kuźniar Z, Możdżeń E, Szpunar M, Tkacz W, Wiśniowska O, Bober A

Opiekun: Monika Kusiak

20.05.2015 Orlik Basketmania 2015 Eliminacje Gminne chłopców w Łańcucie

II miejsce

Kl. 6A Barciński Dawid, Cieszyński Jakub, Garczyński Miłosz, Liszka Jakub, Malski Piotr, Noga Maciej, Rachwał Nikodem, Rochacki Michał, Tarała Igor,

Kl. 5A Barnuś Kamil, Cisek Nikodem, Sowa Kacper

Opiekun: Paweł Gołofit

 

PIŁKA RĘCZNA

07.05.2015 Szczypiorniak Na Orlikach 2015 Dziewcząt Eliminacje Gminne w Łańcucie

III miejsce

Bróż N, Flejszar M, Gut G, Kusiak M, Kuźniar Z, Możdżeń E, Szpunar M, Tkacz W, Wiśniowska O, Bober A

Opiekun: Monika Kusiak

08.05.2015 Szczypiorniak Na Orlikach 2015 Chłopców Eliminacje Gminne w Łańcucie

I miejsce

Barciński D, Cieszyński J, Garczyński M, Liszka J, Malski P, Noga M, Rachwał N, Rochacki M, Tarała I, Tereszkiewicz P, Zalot F

Opiekun: Monika Bieniasz Noga, Dariusz Kaszowski

 

08.06.2015 Finał Wojewódzki Szczypiorniak Na Orlikach 2015 Chłopców w Łańcucie

I miejsce

Barciński D, Cieszyński J, Garczyński M, Liszka J, Malski P, Noga M, Rachwał N, Rochacki M, Tarała I, Tereszkiewicz P, Barnuś K, Cisek N, Fleszar B.

Opiekun: Monika Kusiak, Dariusz Kaszowski

18-20.06 Finał Ogólnopolski Szczypiorniak Na Orlikach 2015 Chłopców w Krakowie

XIII miejsce

Barciński D, Cieszyński J, Garczyński M, Liszka J, Malski P, Noga M, Rachwał N, Rochacki M, Tarała I, Tereszkiewicz P, Barnuś K, Cisek N, Fleszar B, Zalot Filip

Opiekun: Monika Kusiak, Monika Bieniasz-Noga, Dariusz Kaszowski

 

PŁYWANIE

14.11.2014 Powiatowe Zawody w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta

24.01.2015 Turniej Sześciu Miast w Leżajsku

21.02.2015 Turniej Sześciu Miast w Sokołowie Małopolskim

28.03.2015 Turniej Sześciu Miast w Łańcucie

20.04.2015 Turniej Sześciu Miast w Nowej Sarzynie

25.04.2015 Turniej Sześciu Miast w Głogowie Małopolskim

23.05.2015 Turniej Sześciu Miast w Nowej Sarzynie

 

 

 

W środę 03.06.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odbyła się Uroczysta Parada Kukieł, wśród których znaleźli się SpongeBob i Maria Skłodowska, Pirat i Wojciech Cejrowski, Myszka Miki i Einstein. Kolejnym punktem Finału Konkursu był pokaz sztuki lalkarskiej, spektakle teatralne, popisy wokalne oraz uroczyste wręczenie nagród.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń klasy II a Filip Szubart (opiekun p. L. Szyszka), który za kukłę pana Wojciecha Cejrowskiego zdobył II miejsce.

Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Szyszka

W poniedziałek 16.06.2015 r. w Sali Balowej łańcuckiego Zamku odbyło się rozdanie nagród w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „ Jan Potocki w teatrze”, zorganizowanym przez Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Mottem tegorocznego konkursu było : „Odgrywasz na tej ziemi rolę widza, przechodzisz od jednego teatru do drugiego, nigdy nie przywiązując się do miejsca sceny” ( Madame de Staël do Jana Potockiego).

Celami konkursu była popularyzacja wiedzy o osobie Jana Nepomucena Potockiego (1761-1815), polskiego podróżnika, badacza i pisarza; jego pasji poznawczej ukierunkowanej na odkrywanie nowych miejsc, kultur i społeczności. Ze szczególnym uwzględnieniem roli Jana Potockiego jako twórcy „Parad” dla łańcuckiej, zamkowej sceny, a zarazem bacznego widza w teatrze świata. A także upowszechnianie wiedzy o zbiorach i historii łańcuckiego Zamku, jego znaczeniu dla kultury oraz historii regionu i kraju, inspirowanie, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.

Nagrodzeni uczniowie z naszej Szkoły to:

z klas I - III

III miejsce: Amelia Miazga z kl. II b – opiekun Małgorzata Szpunar

wyróżnienie: Gabriela Nalepa z kl. II b – opiekun Małgorzata Szpunar

z klas IV – VI

wyróżnienie: Igor Maczuga – opiekun Sylwia Surmacz – Rachwał

wyróżnienie: Kinga Bednarek – opiekun Sylwia Surmacz - Rachwał

wyróżnienie: Karolina Wawrzaszek – opiekun Sylwia Surmacz – Rachwał

Laureaci konkursu wzięli udział w otwarciu pokonkursowej wystawy w Podkarpackim Centrum Dziedzictwa MANEŻ i uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych związanych z tematem następnej edycji konkursu.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych wychowanków i życzymy pomyślności w dalszym rozwijaniu swoich talentów!!!

Małgorzata Szpunar

W dniu 27.05.15r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się XVII Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej. Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie. Na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne, instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz soliści w różnych przedziałach wiekowych. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z powiatu łańcuckiego. Wszyscy młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji.

Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale i osiągnęli znaczące sukcesy.

W klasach I – III, w kategorii solistów:

I miejsce - Zofia Kotwica z kl. IIc ( opiekun p. Agnieszka Szabatowska)

II miejsce - Gabriela Nalepa z kl. IIb (opiekun p. Małgorzata Szpunar)

III miejsce – Kornelia Wawrzkiewicz ( opiekun p. Lucyna Szyszka)

W klasach IV – VI

w kategorii solistów: III miejsce – Maksymilian Pilch ( opiekun p. Barbara Jarosz) oraz III miejsce w kategorii zespołów wokalnych ( opiekun p. Barbara Jarosz)

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opracowała : Małgorzata Szpunar

Szymon Barwiński uczeń klasy VIb otrzymał tytuł finalisty

w konkursie przedmiotowym z matematyki organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Opiekunem Szymona była p. Jolanta Suraj-Zych

Gratulujemy i sukcesów.

                                      Cała społeczność szkolna

 

      W dniu 29 stycznia 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr.1 w Łańcucie odbyła się wywiadówka śródroczna. Na spotkaniu z rodzicami dyrektor szkoły Pan Adam Hoły wyróżnił uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Większość z nich to absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 2  http://gm1.edu.pl/najlepsi-z-najlepszych-w-pierwszym-polroczu-roku-szkolnego-20142015/#more-3549

 

Obliczyliśmy, że na 36 uczniów wyróżnionych aż 24 to absolwenci naszej szkoły!

 

Dyrektor podkreślił, że osiągnięcia uczniów w gimnazjum to także efekt pracy nauczycieli szkoły podstawowej.

 

MY TEŻ GRATULUJEMY „Najlepszym z najlepszych "!

 

 

W sobotę 24 lutego 2015roku w Leżajsku odbył się Turniej Sześciu Miast na tamtejszej pływalni.

Nasi uczniowie z klasy VIb w składzie:

Szymon Barwiński, Kacper Cichoń, Kacper Hadała, Hubert Kloc, Jakub Pelc oraz Konrad Wiszniewski

zdobyli Puchar Burmistrza Leżajska w sztafecie 6x25m, jest to już kolejny puchar, który zdobyli w tym roku szkolnym, poprzedni otrzymali od Burmistrza Łańcuta.

 

Sztafeta dziewcząt w składzie:

Aleksandra Bełz, Anastazja Haładyj, Wiktoria Herbert, Paulina Konopko, Klaudia Rachwał oraz Karolina Słotwińska

zajęła II miejsce.

 

Poza zwycięstwem drużynowym wróciliśmy z medalami w konkurencjach indywidualnych.

Nagrodzeni zostali:

Aleksandra Bełz - brązowy medal

Kacper Cichoń - brązowy medal

Marta Lis - brązowy medal

Jakub Pelc - dwa srebrne medale

Karolina Słotwińska - srebrny medal

 

W zawadach brali udział uczniowie klas IV

Michał Balawejder zdobył srebrny medal

 

Opiekunami drużyn były panie Barbara Tendaj i Agata Rojek

Gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów!!!

Dnia 20 stycznia 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się XI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem " Z aniołami zaśpiewajmy". Nasi uczniowie wyśpiewali II i III miejsca:

- ZOSIA KOTWICA(kl.2) zajęła III miejsce za kolędę"Wszędzie cicho, wszędzie ciemno". Opiekunem Zosi była siostra Ewelina.

- MAKSYMILIAN PILCH (kl. 6c) zajął II miejsce w kategorii solistów za kolędę"Świąteczna muza"

-duet EWA TOMASZEK (kl.6c) i MARCELINA FLEJSZAR (kl.6a) zajęły III miejsce za kolędę" Jakaś światłość nad Betlejem".
Opiekunem uczniów  byla Barbara Jarosz.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

W niedzielę 21 grudnia 2014 r. w łańcuckim Maneżu odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie na najpiękniejszą szopkę i tradycyjną ozdobę choinkową. Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace uczniów naszej szkoły.

W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
w kategorii – dzieci i młodzież w wieku 7 – 13 lat
III miejsce zajął uczeń klasy II a Jakub Mazurek (opiekun L. Szyszka)
Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II b Gabriela Nalepa (opiekun M. Szpunar)

W KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ
w kategorii – dzieci i młodzież w wieku 7 – 13 lat:
Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II b Nikodem Lęcznar (opiekun M. Szpunar)

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Szyszka

 

W środę 17 grudnia odbył się Finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kolędnicy – Wędrownicy” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Krasnem. Na tegoroczną edycję nadesłano prace plastyczne 600 autorów z 22 miejscowości województwa podkarpackiego. Przeważały prace płaskie, wykonane techniką pasteli czy malowane farbami temperowymi. Było kilka przykładów kolażu z użyciem tkanin, gazet i innych materiałów. Uczniowie korzystali także z prostych technik graficznych, pojawiły się witraże oraz prace przestrzenne.
Jest nam niezwykle miło, że wśród tylu wspaniałych dzieł zauważono i wyróżniono prace trzech uczennic z naszej szkoły:
Aleksandra Rudy IIc - nagroda (opiekun Agnieszka Szabatowska)
Natalia Trojnar IIb – nagroda (opiekun Małgorzata Szpunar)
Julia Bester IId – wyróżnienie (opiekun Ewa Bereza)
Bardzo serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszego rozwijania zdolności artystycznych.
 
Agnieszka Szabatowska