W dniu 4 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi k/Czudca odbyło się uroczyste wręczenie nagród za I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„ BIEDRONKA DLA KSIĘDZA JANA”.

Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI otrzymał uczeń naszej szkoły – Nikodem Rachwał z kl. IV a.

Kolejne sukcesy plastyczne to :

- wyróżnienia w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ NA ŁAŃCUCKIM ZAMKU” przyznane dla Mikołaja Kamińskiego z kl.V b , Beaty Skorus z kl. V c i Patrycji Grajek z kl.V d

- II miejsce Mikołaja Kamińskiego z kl.V b i wyróżnienie Julii Cieszyńskiej z kl.V b w X Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „ ZDROWI W DOROSŁE ŻYCIE”.

Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod opieką p. Sylwii Surmacz- Rachwał .

Uczniowie klas III w naszej szkole podjęli w tym roku szkolnym korespondencję z dziećmi z Afryki, a dokładnie z Gabonu. Ta korespondencja wraz przetłumaczeniem listów z j. francuskiego stała się możliwa dzięki współpracy z s. Leokadią, kiedyś katechetką w naszej szkole , a dziś misjonarką w Gabonie.

W listach pisanych przez naszych uczniów znalazły się nawet drobne upominki. Także dzieci z Afryki chciały odwdzięczyć się i wysłały nam swoje zdjęcia. Oto przykłady kilku listów.

Dzieci z niecierpliwością oczekują na kolejne listy i chętnie piszą dzieląc się tym co robią, o czym marzą i wyrażają kolegom z Afryki chęć spotkania się. A może ta przyjaźń przetrwa dłużej? Tego życzymy naszym korespondentom!

 

Kończący się rok szkolny był dla nas rokiem wielu muzycznych sukcesów. Dnia 11 czerwca br. wzięliśmy udział w XV Powiatowym Artystycznym Przeglądzie Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie.

W grupie wiekowej klas I-II:

- I miejsce zdobył duet Oliwia Cwynar i Nikola Wrona

Opiekunem dziewczynek była Pani Bronisława Nitkiewicz.

W grupie wiekowej klas IV-VI wzięliśmy udział we wszystkich kategoriach osiągając duże sukcesy:

 1. Soliści wokaliści: I miejsce Beata Skorus "Set fire in the rain", II miejsce Maksymilian Pilch "Gołębi song"
 2. Soliści instrumentaliści: I miejsce Barbara Kowalska "Artysta kabaretowy"
 3. Zespół wokalny z klasy V c zajął III miejsce "Zaczarowany fortepian"
 4. Zespół instrumentalny z klasy V d zajął II miejsce "Titanic Love Theme"
 5. Chłopięcy zespół wokalno-instrumentalny zajął I miejsce "Ognia daj"

Opiekunem uczniów klas IV-VI była Pani Barbara Jarosz.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

W dniach 18 i 25 marca w naszej szkole odbyły się konkursy przyrodnicze, zorganizowane przez nauczycieli przyrody p. Larysę Dziadosz-Haładyj i p. Sylwię Surmacz-Rachwał.

Celem konkursów było:

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród młodzieży szkolnej,

- doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą,

- wdrażanie do logicznego myślenia,

- wykorzystanie wiedzy przyrodniczej w życiu codziennym.

W konkursie pod hasłem „ BAŁTYK” zorganizowanym dla klas V wzięło udział 16 uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów :

1. Szymon Kwolek – kl. V d

2. Karolina Rachwał – kl. V d

3. Aleksander Roman – kl .V d

W konkursie pod hasłem „CZTERY PORY ROKU” zorganizowanym dla klas IV wzięło udział 26 uczniów.

Laureatami konkursu zostali :

1. Karol Hodur – kl. IV c

2. Liszka Jakub – kl.IV a

3. Nikodem Rachwał – kl.IV a

Wszystkim laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrodzono książkami w Dniu Ziemi 22 kwietnia.

 

W ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Ziemi uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce ekologicznej , które zostały wyeksponowane na wystawie.

Uczniowie klas IV wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „List dla Ziemi”. Najpiękniejsze listy zostały odczytane i wywieszone na gazetkach szkolnych.

W pierwszych dniach czerwca bieżącego roku 34 uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez panią Barbarę Jarosz we współpracy z firmą turystyczną Smak Podróży. Wyjazd należał do wyjątkowo udanych pod każdym względem. Dzięki sprzyjającej aurze, zdyscyplinowaniu uczestników, a przede wszystkim profesjonalnej organizacji i obsłudze udało się wiele zobaczyć i fantastycznie spędzić czas.

 


Zwiedzanie rozpoczęliśmy od królewskiego Pałacu w Wilanowie i spaceru po otaczającym go ogrodzie znanym jako Park Wilanowski, obejmującym ogółem 89 hektarów.

Kolejnym punktem naszej wyprawy były Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-parkowy z licznymi zabytkami , założony z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie park jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym. W trakcie spaceru zwiedziliśmy m.in. Pałac Myślewicki i Biały Domek. Widzieliśmy Wodozbiór zwany też Okrąglakiem - dawny zbiornik wody. Podeszliśmy pod Starą Pomarańczarnię wykorzystywaną niegdyś do przechowywania drzew pomarańczowych, które latem zdobiły pałace Parku Łazienkowskiego. Stamtąd tzw. Promenada Królewska poprowadziła nas do Pałacu na Wodzie. Tam zachwyciły nas spacerujące swobodnie pawie. Będąc w Łazienkach, nie mogliśmy pominąć Pomnika Fryderyka Chopina przedstawiającego odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną mazowiecką wierzbą. Jest on przecież jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków związanych z Warszawą. W Łazienkach, przy Trakcie Królewskim, znajduje się pałac Belwederski - siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Dużą atrakcją dla nas okazała się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Ideą tego grobu-pomnika jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Symbolizuje on największe poświęcenie. Płonie tam wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.


W bezpośrednim sąsiedztwie Grobu Nieznanego Żołnierza napotkaliśmy jedną z 15 multimedialnych „Ławeczek Chopina” .Wykonane z polerowanego czarnego kamienia ławki zostały zamontowane w związku z obchodami 200 rocznicy urodzin kompozytora. Ta, w Ogrodzie Saskim – miejscu zabaw młodego Fryderyka w czasach, gdy rodzina mieszkała w Pałacu Saskim, wygrywa nokturn H-dur op. 9 nr 3; 47”. Imponującym tłem dla ławeczki jest Fontanna Wielka.


Zapewne niezapomnianą będzie dla nas wizyta na ulicy Wiejskiej w gmachu Sejmu –najwyższego organu władzy ustawodawczej w Polsce, po którym oprowadził nas tamtejszy przewodnik. Byliśmy w najważniejszych pomieszczeniach m.in. w Sali Posiedzeń i Sali Kolumnowej.


Przed kolacją udaliśmy się jeszcze na Stadion Narodowy – wielofunkcyjny stadion sportowy , wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Każdy z nas z przyjemnością usiadł na jednym z 58 500 krzeseł. Do wyboru mieliśmy szare lub czerwone. Tuż przed naszym wejściem odbył się na płycie stadionu pokazowy trening siatkarskich reprezentacji Polski i Brazylii na dzień przed spotkaniem w pierwszym meczu grupy A Ligi Światowej. Niestety nie mieliśmy okazji go oglądać.


W piątek, tuż po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. W drodze wysłuchaliśmy opowiadania o tym zorganizowanym w 1944 r. przez AK zbrojnym wystąpieniu przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Wizytę w muzeum rozpoczęliśmy wstrząsającym krótkometrażowym filmem pt. „Miasto ruin”, który przedstawiał zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu wiosną 1945 r. To pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja zniszczonego miasta – szarej pustyni usianej gruzami. Zwiedzając, odebraliśmy czytelny, wierny i wiarygodny przekaz wydarzeń sprzed 69 lat. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji. Muzeum jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę.


Bardzo wymowny okazał się też Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 zlokalizowany na Placu Krasińskich. Robiliśmy zdjęcia tworzącym go postaciom powstańców, z których część wchodzi do kanału, a część wyłania się spod wielkiego pylonu. Tłem monumentu jest Gmach Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej.


W pobliżu, przy ulicy Długiej usytuowana jest Katedra Polowa Wojska Polskiego NMP Królowej Polski, a w niej Kaplica Katyńska. W ciszy czytaliśmy nazwiska na 15 tysiącach tabliczek upamiętniających męczeństwo obywateli RP – więźniów i jeńców wojennych, tragicznie zamordowanych w 1940 r. przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Umieszczono tam także 7 tysięcy tabliczek bezimiennych. Przystanęliśmy także w kruchcie kaplicy przed tablicą pamiątkową poświęconą ofiarom katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku w kwietniu 2010 r.


Po wyjściu ze świątyni udaliśmy się na Warszawską Starówkę pozwiedzać, kupić pamiątki i lody. Spośród wielu zabytków i ciekawostek, które tam widzieliśmy warto wymienić Archikatedrę św. Jana Chrzciciela – jedną z najstarszych świątyń Warszawy. Stanowi ona jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, Władysław IV Waza zaprzysiągł swoje pacta conventa, tu miały miejsce śluby, koronacje 2 władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja. Na dłużej zatrzymaliśmy się w kaplicy – mauzoleum prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego.


W zadumę wprawiła nas wizyta na Cmentarzu Wojskowym określanym potocznie jako „Powązki Wojskowe”. Zapaliliśmy lampki pod pomnikiem ku czci ofiar katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku i na stanowiących integralną częścią pomnika grobach 28 ofiar katastrofy. Potem spacerowaliśmy w ciszy, czytając wybitne nazwiska na płytach nagrobnych. Odwiedziliśmy mogiły Baczyńskiego, Borowskiego, Broniewskiego, Kruczkowskiego, Tuwima. Widzieliśmy gdzie spoczywają Kamila Skolimowska, Kazimierz Deyna, Władysław Komar, Kazimierz Górski. Przystanęliśmy nad grobami Jacka Kuronia, Waldemara Milewicza, Zbigniewa Religi i Marka Kotańskiego. Naszą uwagę przyciągnęły białe brzozowe krzyże na mogiłach młodych powstańców – bohaterów naszych przyszłych lektur.


Długo by jeszcze wymieniać miejsca, które widzieliśmy i atrakcje turystyczne, które podziwialiśmy choćby przejazdem:

 • największy pałac w Warszawie - Pałac Prezydencki przy ul. Krakowskie Przedmieście;
 • najwyższy budynek w Polsce - Pałac Kultury i Nauki w centrum Warszawy na placu Defilad;
 • Kościół Świętego Krzyża, skąd transmitowana jest przez Polskie Radio cotygodniowa Msza św.;
 • kamienica mieszczańska, w której urodziła się Maria Skłodowska-Curie - obecnie jej muzeum;
 • Most Świętokrzyski – pierwszy most podwieszany w Warszawie;
 • Rondo Charles’a de Gaulle’a z charakterystyczną potężną palmą;
 • Aleja Jana Pawła II – jedna z najważniejszych ulic stolicy;
 • pomniki Syreny – symbolu Warszawy, Nike – Bohaterów Warszawy, Mikołaja Kopernika siedzącego z cyrklem w prawej dłoni i sferą w lewej, Józefa Piłsudskiego, Kolumna Zygmunta na placu Zamkowym
 • i wiele innych.

Niestety zabrakło nam czasu by zwiedzić Zamek Królewski – Pomnik Historii i Kultury Narodowej. Weszliśmy jedynie na jego dziedziniec. Poznaliśmy również jego bogatą historię dzięki prezentacji multimedialnej obejrzanej we wnętrzach zamku.


Niewątpliwą atrakcją naszej wycieczki o nieco innym niż historyczny charakterze, była wizyta w Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki wyposażeniu oraz swojej konstrukcji jest ono jednym z najnowocześniejszych i najoryginalniejszych planetariów w Europie. Obejrzeliśmy tam nie tylko pokazy gwiezdnego nieba na obu półkulach, ale również film „Tajemnice Słońca”. Pokazy wyświetlane były na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieliśmy poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie, które potęgowane było przez system nagłośnieniowy rozmieszczony dookoła kopuły.


Wyjeżdżając z Warszawy w piątkowe popołudnie, mieliśmy jeszcze okazję popatrzeć na samoloty startujące z warszawskiego Okęcia, którego obecna obowiązująca formalnie nazwa brzmi Lotnisko Chopina. Mimo, że byliśmy bardzo zmęczeni, nie spaliśmy w drodze powrotnej. Słuchaliśmy piosenek o naszej stolicy, oglądaliśmy film o Warszawie oraz o sejmie i wspominaliśmy minione dwa dni.

W II półroczu odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” zorganizowany przez panie polonistki Barbarę Gaweł, Halinę Szurę i Jolantę Walkowiak. Konkurs przebiegał w dwóch etapach na trzech poziomach – kl. IV, V, VI.

W I etapie wszyscy uczniowie klas IV – VI pisali dyktando, które wyłoniło reprezentantów klas do II etapu. W zmaganiach w II etapie wzięło udział 14 uczniów z klas IV, 27 uczniów z klas V oraz 16 uczniów z klas VI.

Wyniki konkursu:

klasy IV

I miejsce – Karol Hodur IV c

II miejsce – Filip Zalot IV a

III miejsce – Oliwia Wajda IV b

klasy V

I miejsce – Zofia Jędruchów V a

II miejsce – Tomasz Bieniasz V c

III miejsce – Jagoda Kaliciak V d

klasy VI

I miejsce – Paweł Grzywa VI b

II miejsce – Julia Rejman VI c

III miejsce – Jakub Wawro VI a

 

 

23 marca 2013 r. odbyła się czwarta edycja Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu „Prymus” zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie. W konkursie ortograficznym naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Rejman i Paulina Kaniewska z klasy VI c oraz Barbara Grochowicz z klasy VI b przygotowane przez p. Barbarę Gaweł. Miały one doskonałą okazję, by zaprezentować swoje umiejętności oraz skonfrontować własną wiedzę z zakresu ortografii z możliwościami najlepszych szóstoklasistów reprezentujących szkoły powiatu łańcuckiego. W konkursie ortograficznym ex aequo III miejsce zajęły Julia Rejman i Paulina Kaniewska.

 

 

15 maja 2013 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Dzielmy się słowem jak chlebem”. Swoimi zdolnościami recytatorskimi popisywali się uczniowie klas VI z łańcuckich szkół podstawowych oraz uczniowie klas I i II gimnazjów. W konkursie wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły przygotowane prze panią Barbarę Gaweł. Karolina Cieślachowska z klasy VI b zdobyła III miejsce, a Julia Rejman z klasy VI c wyróżnienie.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

28 maja 2013r. uczniowie klas III a i III c wybrali się na całodniową wycieczkę do Pstrągowej k. Strzyżowa.

Pogórze Strzyżowskie zachwyciło uczniów swym pięknem krajobrazu i otaczającą przyrodą, którą podziwiali podczas przejazdu bryczkami. W Siedlisku "Janczar" dzieci miały okazję pojeździć konno, a podczas warsztatów poznać nową technikę plastyczną "decupage" i samodzielnie wykonać obrazki do swoich pokoików.

W czasie pobytu dzieci z radością spędzały czas przy płonącym ognisku i z ogromnym apetytem zjadły przepyszną upieczoną na ogniu kiełbaskę, niektórzy z chęcią skorzystali z dokładki. Kolejną atrakcją były warsztaty pieczenia chleba. Podczas zajęć uczniowie utrwalili wiedzę na temat etapów powstawania chleba, a końcowym efektem zajęć były samodzielnie wyrobione, uformowane z ciasta i ozdobione chlebki, które po upieczeniu każdy uczeń przywiózł do domu. Zapach i ciepło chlebków wyciągniętych prosto z pieca spowodował, że wszyscy zaczęli je kosztować.
Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie skorzystali z placu zabaw, boiska i otaczającego ośrodek terenu mile i radośnie spędzając czas.

Nasz region kryje w sobie wiele urokliwych zakątków, które warto odkrywać i podziwiać ich piękno.

 

 

Uczniowie klas I - III biorą udział w różnorodnych konkursach osiągając w nich wysokie miejsca.

W dniu 12 marca 2013r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, który został zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Do udziału w konkursie przystąpiło 58 uczniów z klas I - III, którzy odpowiadali na 26 pytań testowych wymagających od nich umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów.

Najlepiej wypadli następujący uczniowie:

8 miejsce - Dorota Kazibudzka kl. III c opiekun A. Szabatowska

13 miejsce Wiktoria Mirek kl. III c opiekun A. Szabatowska

13 miejsce Magdalena Sobek Kl. III a opiekun L. Szyszka

15 miejsce Mateusz Rudy kl. II d opiekun J. Dudek

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Koordynatorem konkursu w tej grupie wiekowej była p. L. Szotowicz.

 

W miesiącu kwietniu uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Plastycznym Konkursie Ekologicznym "Drzewo smutne i wesołe" organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych im. Błogosławionej Karoliny Kózki zdobywając:

II miejsce Milena Rybak kl. III a opiekun L. Szyszka

II miejsce Wiktoria Mirek kl. III c opiekun A. Szabatowska

wyróżnienie Kesja Rut kl. I a opiekun B. Nitkiewicz

 

Dnia 14 maja 2013 r. uczniowie uczestniczyli w konkursie recytatorskim pod hasłem "Najpiękniejsze wiersze o zwierzętach" organizowanym przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając czołowe miejsca:

II miejsce Nikola Mach kl. III a opiekun L. Szyszka

III miejsce Jagoda Pilawa kl. III a opiekun L. Szyszka

IV miejsce Bernadetta Bytnar kl. II c opiekun L. Szotowicz

IV miejsce Sara Świetlicka - Paprocka kl. III b opiekun M. Szpunar

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kwiecień był miesiącem aż trzech konkursów muzycznych, w których wzięliśmy udział i odnieśliśmy wielkie sukcesy.

Dnia 11 kwietnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbył się II Konkurs Dziecięcej Poezji Śpiewanej pod hasłem "Zaśpiewam Tobie - piosenki naszych dziadków". W kategorii solistów II miejsce zajęła Anastazja Bróż (kl.VI a) piosenką "Brzydcy", a miejsce III przyznano Beacie Skorus (kl.Vc) za piosenkę "Szklana pogoda". W kategorii zespołów wystąpił duet Julia Cieszyńska (kl.V b) i Zofia Jędruchów (kl.V a), który wywalczył II miejsce. Dziewczynki wykonały piosenkę "Jadą wozy kolorowe".

20 kwietnia br. odbył się kolejny konkurs "Głuchowskie odkrycia" zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży MŁODZI ZDOLNI. Zgodnie z regulaminem konkursu każdy uczestnik musiał zaśpiewać dwie piosenki. I miejsce w kategorii solistów klas IV - VI otrzymała Beata Skorus (kl.V c) za utwory "Szklana pogoda" i "Wszystko co złe omija mnie". Beata była najlepsza spośród 10 uczestników w tej kategorii. Nagrodą za udany występ był złoty laur "Głuchowskie odkrycie" oraz dyplom. Specjalne wyróżnienie jury przyznało drugiej wokalistce reprezentującej naszą szkołę - Anastazji Bróż (kl.VI a) za interpretację piosenek "Brzydcy" i "Czas nas uczy pogody".

Kolejny międzyszkolny konkurs piosenki, tym razem religijnej i patriotycznej, odbył się 23 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie. Po raz kolejny Beata Skorus okazała się najlepszą wokalistką konkursu i zajęła I miejsce, śpiewając piosenki "Polskie kwiaty" i "Schowaj mnie". Za swój artystyczny występ Beata otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom. W tej samej kategorii wystąpiła Karolina Kopeć (kl.VI a), która otrzymała dyplom wyróżnienia za wykonanie piosenek "Dzięki Wam" i "Jak długo na Wawelu". Wielką niespodzianką był występ chłopięcego zespołu wokalnego, którego debiut zakończył się sukcesem ponieważ chłopcy zdobyli III miejsce w kategorii zespołów wokalnych. Nagrodą za występ była statuetka, album oraz dyplom. Chłopcy wykonali piosenkę patriotyczną "Pamięć w nas" oraz religijną "Radość tchnij w serce me. Warto podkreślić, że nasi śpiewacy byli jedynym zespołem chłopięcym w konkursie. W skład zespołu weszli: Maksymilian Pilch (kl.IV c), Kacper Bemben (kl.IV d), Jakub Cyburt (kl.V a), Jakub Koszteyn (kl.V a), Wojciech Skręt (kl.V a), Dominik Szydełko (kl.V a), Jakub Rejman (kl.V b), Szymon Kwolek (kl.V d), Michał Markowski (kl.V d), Paweł Grzywa (kl.VI b), Maksymilian Wojnar (kl.VI b). Akompaniował na keyboardzie Wojciech Ogórek (kl.V a). Opiekunem solistów i zespołu była pani Barbara Jarosz.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach 11, 12, 13, 14 lutego w Zespole Szkół w Husowie odbyło się Zimowisko Hufca Łańcut. Uczestniczyło w nim 90 harcerzy i 30 zuchów. Husów to miejscowość górzysta położona w paśmie pogórza Dynowskiego na wysokości 250-430 m. n. p. m. Dzięki walorom krajobrazowym oraz znajdującymi się na terenie miejscowości licznych ścieżek, zima można realizować wyprawy w teren.

Na zimową przygodę wybrało się15 zuchów z klasy I, II, IV i V razem ze swoją opiekunką.

Przez 3 dni realizowały rożne zadania świetnie się przy tym ucząc i bawiąc.

Czytaj więcej: Akcja zimowa zuchów z SP2

Dzień 4 lutego 2013 r. był dla społeczności Naszej Szkoły dniem szczególnym. Rodzice uczniów wszystkich klas mogli spotkać się z wychowawcami swoich dzieci i uzyskać informacje na temat wyników klasyfikacji śródrocznej.

Wywiadówka, chociaż bardzo ważna, nie była jedynym wydarzeniem poniedziałkowego popołudnia. Zanim rodzice udali się do sal, w holu głównym mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez panią Barbarę Jarosz. Uczniowie śpiewali i grali z ogromną radością i przejęciem. Rodzice zaś z dumą patrzyli na swoje pociechy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się charytatywny kiermasz lalek. Stanowił on podsumowanie działań, które podjęliśmy, przystępując do projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie im, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie. Uczniowie niemalże wszystkich klas I - VI przy wsparciu rodziców i nauczycieli przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej pragnęli udzielić swoim rówieśnikom znajdującym się w dramatycznej sytuacji. Dzięki „międzypokoleniowej” współpracy powstały prawdziwe dzieła sztuki, w których dzieci dały upust swojej wyobraźni, wcielając się w rolę artystów i kreatorów mody. Powierzenie laleczek pod opiekę dorosłych w zamian za dobrowolną darowiznę poprzedziła wystawa, tłumnie odwiedzana i z zaciekawieniem oglądana przez uczniów. Dzięki hojności rodziców i nauczycieli udało się zebrać kwotę 1810 zł, która w całości zostanie przekazana na rzecz dzieci z Czadu, jednego z najbiedniejszych krajów świata. Czad, obok trwającego kryzysu żywnościowego, boryka się z epidemiami polio, odry, zapalenia opon mózgowych i cholery. Przekazana przez nas kwota pozwoli zaszczepić 181 dzieci i w ten sposób ochronić je przed tragicznymi skutkami tych chorób.