W dniu 12 kwietnia 2012 roku odbył się w Tarnobrzegu Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodizeży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Nasi uczniowie w składzie:

1. Błachowicz-Kiełb Jakub
  2. Haber Damian
  3. Inglot Kacper
  4. Kawalec Kacper
  5. Lizak Adrian
  6. Mac Aleksander
  7. Masłosz Karol
  8. Preisner Maksymilian
  9. Szczepanik Maciej
  10. Szupernak Szymon
  11. Kaszowski Mateusz
  12. Mroziak Maciej

pod opieką trenera Dariusza Kaszowskiego zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce, uzyskując awnas do Mistrzostw Polski reprezentując województwo podkarpackie. Gratulujemy!

Wiecej na ten temat w artykule na stronie nowiny24

W Konkursie Plastycznym "Świąteczna Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces zajmując czołowe miejsca.
2 kwietnia 2012 r. podczas uroczystego zakończenia Konkursu odebrali dyplomy i nagrody książkowe.

Nagrodzeni:

• kategoria klasy I-III

I miejsce: Aleksandra Zych I a ( opiekun - p. R. Wierzbińska) i Jagoda Pilawa II a (opiekun - p. L. Szyszka)

III miejsce Weronika Sandomierska III c (opiekun - p. L. Orłoś)

IV miejsce Alicja Babiarz II a ( opiekun -p. L. Szyszka) i Monika Opalińska II b (opiekun - p. M. Szpunar)

• kategoria klasy IV - VI

I miejsce Karolina Drzał VI c

II miejsce Gaja Stańko IV b

III miejsce Weronika Nawojska V d

Nagroda Specjalna - Marcelina Sońska - VI d

Opiekun uczniów klas VI - VI - p. Sylwia Surmacz - Rachwał

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej: Sukces uczniów naszej szkoły w  konkursie "Świąteczna Kartka Wielkanocna"

Uczeń klasy VI c Jacek Kowalczyk odniósł kolejny sukces - został laureatem konkursu przedmiotowego z historii.

Gratulujemy!

Opiekun - pan Wojciech Szura.

Wielkim sukcesem dla naszej szkoły zakończył się 18 stycznia 2012 roku Powiatowy Konkurs Wokalny pod hasłem "Z Aniołami zaśpiewajmy" zorganizowany przez Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej. Zgodnie z regulaminem do konkursu przystąpiło 2 solistów, dwa zespoły wokalne i wszyscy odnieśli sukces.

I miejsce w kategorii solistów otrzymała Beata Skorus z klasy IV c za piosenkę "Wigilia dla wędrowca".

III miejsce przyznano drugiej naszej solistce Karolinie Kopeć z klasy V a za piosenkę "Coraz bliżej święta".

W kategorii zespołów wokalnych II miejsce wyśpiewał 20 osobowy zespół za kolędę "Jakaś światłość nad Betlejem".

III miejsce otrzymał duet wokalny Julia Cieszyńska i Gaja Stańko z klasy IV b za kolędę "To już pora na wigilię".

Obu zespołom akompaniowała Basia Kowalska z klasy IV d, która wystąpiła dwukrotnie i odniosła podwójny sukces.

Wszystkich uczestników przygotowała nauczycielka muzyki pani Barbara Jarosz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 16.12.2011r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się „SPORTOWE MIKOŁAJKI-ŁAŃCUT 2011”.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-II, III-IV oraz V-VI. W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich łańcuckich szkół podstawowych. Dwudziestu najmłodszych uczestników zmierzyło się ze swymi kolegami w grze „Dwa ognie” oraz wyścigach rzędów. Zabawie towarzyszyły wielkie emocje i prawdziwa sportowa rywalizacja.

Zwycięstwo oraz zdobyty puchar ucieszyły ogromnie młodych zawodników i opiekunów. Na koniec dzieci otrzymały mikołajkowe podarunki .

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 8 listopada 2011 r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla uczniów klas I - III szkół podstawowych z Łańcuta z cyklu: "Najpiękniejsze wiersze o KOTACH". Celem konkursu było zainteresowanie młodego czytelnika pięknem poezji.

Jury złożone z przedstawicieli MBP, Urzędu Miasta oraz nauczyciela polonisty dokonało oceny prezentowanych utworów. Brano pod uwagę interpretację utworu, trudność tekstu i ogólne wrażenie.

Z naszej szkoły wystąpiło 14 uczestników z klas: I b i d, II a, b, c, d, III a, b. Wszyscy byli doskonale przygotowani przez swoich nauczycieli i prezentowali wysoki poziom.

Oto lista laureatów:

Emilia Stropek kl. I d (opiekun p. Joanna Dudek)

II miejsce:

Karol Mac kl. III b (opiekun p. Dorota Stankiewicz)

Oliwia Rzeszutek kl. II c (opiekun p. Agnieszka Szabatowska)

III miejsce:

Marcelina Giemza kl. I d (opiekun p. Joanna Dudek)

Gabriela Wójcik kl. II d (opiekun p. Renata Kozłowska)

Wszyscy nagrodzeni otrzymali piękne książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. J. Twardowskiego zajęła 12 miejsce w województwie na 747 startujących szkół w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w klasyfikacji szkół w roku szkolnym 2010/11. Gratulujemy!