13 czerwca 2011 r w Sali Balowej łańcuckiego Zamku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Na łańcuckim Zamku".

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Alicja Babiarz klasa I a opiekun p. Lucyna Szyszka

Aneta Rzepka klasa V d opiekun p. Sylwia Surmacz Rachwał

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 7 czerwca 2011 r. 40 osobowa grupa muzycznie uzdolnionych uczniów brała udział w XIII Powiatowym Artystycznym Przeglądzie Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej PAPPSiP 2011.

Laureatką konkursu w kategorii solistów wokalistów klas IV - VI została uczennica klasy IV a Karolina Kopeć za piosenkę " A ten świat jak młody sad".

Wyróżnienie w kategorii zespołów wokalnych klas IV -VI otrzymała 10 osobowa grupa "Rozśpiewanych chłopaków" wzmocniona głosami dziewcząt z klas VI d i VI c za piosenkę "Tacy młodzi".

Miłą niespodzianką było wyróżnienie dla dzieci z klasy III d w składzie Cieszyńska Julia i Jędruchów Zofia za piosenkę "My Cyganie" a także wyróżnienie dla duetu Bazan Julia i Skorus Beata z kl. III d za piosenkę "Obudźmy nadzieję".

Pozostali soliści oraz zespół instrumentalny IV c i IV d otrzymali dyplomy za udział. Występ na dużej scenie oraz możliwości słuchania kolegów z innych szkół jest bardzo kształcący i mobilizuje do dalszego uczestniczenia i pogłębiania swoich zdolności na zajęciach muzycznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Laureatami wojewódzkiego IX Konkursu Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam"

dla uczniów klas piątych szkół podstawowych zostali:

Jacek Kowalczyk - kl. 5 c - 41 pkt na 44 (nauczyciel p. Halina Szura)

Katarzyna Hoszko - kl. 5 b - 40 pkt na 44 (nauczyciel p. Jolanta Walkowiak)

Jakub Barnat - kl. 5 b - 37 pkt na 44 (nauczyciel p. Jolanta Walkowiak)

dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych zostały:

Barbara Kowalska - kl. 3 a (nauczyciel p. Ryszarda Wierzbińska)

Izabela Abramczyk - kl. 3 b (nauczyciel p. Iwona Szurlej)

Gratulujemy!

W dniu 16 maja 2011 r. dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczynią p. Agatą Michno uczestniczyły w podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym". Konkurs organizowany był przez SP nr 2 w Rzeszowie, a odbywał się pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa i Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce w Teatrze "Maska" w Rzeszowie.

Z naszej świetlicy w konkursie uczestniczyło ośmioro dzieci. Uczennica klasy III b - Paulina Bednarz otrzymała nagrodę, a wyróżnione zostały następujące uczennice:

Wiktoria Greczner - klasa I d

Weronika Sandomierska - klasa II c

Paulina Szmuc - klasa III a

Judyta Kogut - klasa III b

uczennica klasy III d

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w konkursie plastycznym "Moja Wielkanocna Pisanka", który został zorganizowany przez Oddział dla Dzieci MBP w Łańcucie.

Oto nagrodzeni uczniowie:

II miejsce:

Karol Wawrzaszek - kl. I d

Karolina Słotwińska - kl. II a

III miejsce:

Alicja Babiarz - kl. I a

Kamila Trytko - kl. I a

Maciej Ciba - kl. I b

Wiktoria Mirek - kl. I c

Miłosz Garczyński - kl. II b

Aleksandra Nosek - kl. III d

Dnia 19 marca 2011 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Powiatowy Konkurs "Prymus".

Oto osiągnięcia naszych uczniów:

w kategorii język polski - II miejsce - Agata Glac z kl. VI b - opiekun p. Halina Szura

w kategorii język angielski - I miejsce - Szymon Kut z kl. VI d

w kategorii matematyka - I miejsce - Szymon Kut - opiekun p. Grażyna Inglot

Dnia 29 marca 2011 r. w MBP w Łańcucie odbył się I Konkurs Dziecięcej Poezji Śpiewanej dla uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Łańcuckiego ph. "Zaśpiewam TOBIE..."

Monika Michna - uczennica klasy VI c za piosenkę pt. "Rzeka" otrzymała II miejsce w kategorii solistów.

Karolina Grabiec z klasy VI d i Gabriela Szymańska z klasy V c otrzymały również II miejsce w kategorii duetów.

Gratulujemy!

Maciej Ciba uczeń klasy I b zajął VII miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach indywidualnych. Zawody odbyły się 22.03.2011r. w Markowej. Maciej otrzymał dyplom dla najmłodszego uczestnika zawodów.

Serdecznie gratulujemy!

Do szkoły dotarła niesamowita przesyłka - nagrody dla uczniów klasy I a - laureatów Ponadregionalnego Konkursu Plastyczno - Technicznego "Jestem Pierwszakiem - odkrywcą przyrody" zorganizowanego przez Grupę Edukacyjną S.A., Beneficjenta Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

Rozdaniu nagród towarzyszyła ogromna radość dzieci.

Serdecznie gratulujemy!