Na zakończenie realizacji III etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. L. Szyszka przygotowali specjalny koncert „Piękna nasza Polska cała” i wystawę prac wykonanych podczas zajęć. Na koncert zaproszono władze miasta, władze oświatowe, dyrekcję szkoły, rodziców i uczniów. Program artystyczny składał się z trzech części. W skład I części poświęconej naszej Ojczyźnie wchodziły wiersze, piosenki, tańce i inscenizacja, II część to prezentacja przedstawienia „Na jagody”, zaś III część poświęcona była Rodzicom dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Koncert odbył się 8 czerwca 2011 r.

15 czerwca 2011r. w stadninie koni w Czarnej odbyło się zakończenie zajęć sportowych „W drodze na olimpijski szczyt”. Uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szpunar, po raz ostatni spotkali się z kolegami i koleżankami z innych szkół podstawowych, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji. Po wspólnej zabawie dzieci jeździły konno i bryczką. Świeże powietrze i ruch sprawiły, że kiełbaska z grilla wszystkim bardzo smakowała.

Mamy nadzieję, że doskonalona w czasie zajęć sprawność fizyczna zaowocuje wyśmienitą kondycją w okresie wakacji.

Do zobaczenia Młodzi Sportowcy!

Czołem „Tygryski”!

Składamy serdeczne podziękowanie uczennicy klasy VI c Paulinie Malickiej oraz wszystkim, którzy podarowali książki do biblioteki szkolnej. Zachęcamy rodziców uczniów naszej szkoły do przekazywania książek w formie darów (nowych lub przeczytanych ale w dobrym stanie) do biblioteki szkolnej.

13 czerwca 2011 r w Sali Balowej łańcuckiego Zamku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Na łańcuckim Zamku".

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Alicja Babiarz klasa I a opiekun p. Lucyna Szyszka

Aneta Rzepka klasa V d opiekun p. Sylwia Surmacz Rachwał

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 7 czerwca 2011 r. 40 osobowa grupa muzycznie uzdolnionych uczniów brała udział w XIII Powiatowym Artystycznym Przeglądzie Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej PAPPSiP 2011.

Laureatką konkursu w kategorii solistów wokalistów klas IV - VI została uczennica klasy IV a Karolina Kopeć za piosenkę " A ten świat jak młody sad".

Wyróżnienie w kategorii zespołów wokalnych klas IV -VI otrzymała 10 osobowa grupa "Rozśpiewanych chłopaków" wzmocniona głosami dziewcząt z klas VI d i VI c za piosenkę "Tacy młodzi".

Miłą niespodzianką było wyróżnienie dla dzieci z klasy III d w składzie Cieszyńska Julia i Jędruchów Zofia za piosenkę "My Cyganie" a także wyróżnienie dla duetu Bazan Julia i Skorus Beata z kl. III d za piosenkę "Obudźmy nadzieję".

Pozostali soliści oraz zespół instrumentalny IV c i IV d otrzymali dyplomy za udział. Występ na dużej scenie oraz możliwości słuchania kolegów z innych szkół jest bardzo kształcący i mobilizuje do dalszego uczestniczenia i pogłębiania swoich zdolności na zajęciach muzycznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

"Zdrowi w dorosłe życie" to tytuł konkursu plastyczno-literackiego, w którym brali udział i odnieśli sukcesy uczniowie naszej szkoły:

w konkursie plastycznym:

Agnieszka Sobuś - kl. V d - II miejsce

Anna Bester - kl. IV d - III miejsce

Wiktoria Wyczarska - kl. V c - wyróżnienie

Jakub Sobuś - kl IV a

Ewelina Babiarz - kl IV d

Artur Górak - kl. V b

Paulina Gwóźdź - kl. V d

Zuzanna Kochmańska - kl. V d

Michał Konieczny - kl. V d

Milena Jęczalik - kl. V d

w konkursie literackim:

Anna Plęs - kl. V d - I miejsce


Prace plastyczne wykonane zostały pod kierunkiem p. Sylwii Surmacz-Rachwał a praca literacka pod kierunkiem p. Barbary Gaweł

2 czerwca 2011r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w poświęceniu skweru im Ks. Jana Twardowskiego w Warszawie. Wyjazd ten był odpowiedzią z naszej strony na zaproszenie, które otrzymaliśmy ze względu na patronowanie naszej szkole tegoż Poety. Wraz z innymi uczniami z całej Polski przyjechaliśmy ze sztandarem szkoły. Po uroczystej Mszy św. celebrowanej przez bpa Tadeusza Pikusa w kościele Sióstr Wizytek ( w którym Ks. Twardowski był rektorem w ostatnich latach życia) wyszliśmy na przyległy skwer oczekujący na uroczyste poświęcenie. W tym punkcie programu uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Stołecznego Warszawy z Panią Prezydent Hanną Gronkiewicz – Waltz oraz ze strony władz kościelnych Ks. Kard. Kazimierz Nycz- Metropolita Warszawski.

Wyjazd ten pozwolił nam zintegrować się ze szkołami, które noszą Imię Ks. Twardowskiego i starają się naśladować umiłowanie Boga, człowieka i świata przez Poetę.

Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za umożliwienie nam wzięcia udziału w tym wydarzeniu mimo odległości, którą należało pokonać w tym dniu.

Laureatami wojewódzkiego IX Konkursu Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam"

dla uczniów klas piątych szkół podstawowych zostali:

Jacek Kowalczyk - kl. 5 c - 41 pkt na 44 (nauczyciel p. Halina Szura)

Katarzyna Hoszko - kl. 5 b - 40 pkt na 44 (nauczyciel p. Jolanta Walkowiak)

Jakub Barnat - kl. 5 b - 37 pkt na 44 (nauczyciel p. Jolanta Walkowiak)

dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych zostały:

Barbara Kowalska - kl. 3 a (nauczyciel p. Ryszarda Wierzbińska)

Izabela Abramczyk - kl. 3 b (nauczyciel p. Iwona Szurlej)

Gratulujemy!

W dniu 17 maja 2011 r. w Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się trzeci (diecezjalny) etap konkursu biblijnego o Ewangelii św. Mateusza "W Komunii z Bogiem". Naszą szkołę reprezentowały Marcelina Socha z kl. IV a (opiekun s. Samuela Zofia Prajsnar) i Weronika Kwolek z kl. VI d (opiekun s. Aleksandra Joanna Jabłońska). Marcelina uzyskała 96 pkt. a Weronika 93 pkt. na 120 możliwych. Za udział w konkursie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Gratulujemy wysokich wyników i podziwiamy za ogromny wkład w przygotowanie do tego niełatwego wyzwania.


W dniu 16 maja 2011 r. dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczynią p. Agatą Michno uczestniczyły w podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym". Konkurs organizowany był przez SP nr 2 w Rzeszowie, a odbywał się pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa i Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce w Teatrze "Maska" w Rzeszowie.

Z naszej świetlicy w konkursie uczestniczyło ośmioro dzieci. Uczennica klasy III b - Paulina Bednarz otrzymała nagrodę, a wyróżnione zostały następujące uczennice:

Wiktoria Greczner - klasa I d

Weronika Sandomierska - klasa II c

Paulina Szmuc - klasa III a

Judyta Kogut - klasa III b

uczennica klasy III d


 

W dniu 12 maja 2011 r. uczniowie z klasy III d wraz z wychowawczynią oraz nauczycielki biblioteki szkolnej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke, które odbyło się w MBP w Łańcucie.

Grzegorz Kasdepke to znany i lubiany autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci, scenarzysta telewizyjnych programów oraz seriali.

Autor mówił o swojej twórczości, czytał fragmenty niektórych swoich książek, odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Dzieci szybko nawiązały kontakt z pisarzem, dzięki jego otwartości, poczuciu humoru oraz dzięki temu, że już wcześniej poznały niektóre jego utwory.

W naszej bibliotece można wypożyczyć następujące tytuły:

„Bon czy ton. Savoir-vivr dla dzieci”,

„Co to znaczy….101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”,

„Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne”,

„Konkurs. Mieszkam w Europie”,

„Słodki rok Kuby i Buby. 28 opowiadań i trochę więcej przepisów na słodkości”.

W czytelni szkolnej znajduje się książka „Powrót Bartusia czyli Co to znaczy… po raz drugi” z dedykacją i autografem autora.