W dniu 16 czerwca 2009 r. w MDK w Lubaczowie odbyło się uroczyste podsumowanie VII Konkursu Czytania ze Zrozumieniem.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju w Lubaczowie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu.

W konkursie wzięło udział ponad dwa tysiące uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Tytuł laureata zdobyli:

Joanna Ciecińska z kl. III b

Wiktoria Kogut z kl. III b

Adrian Pokrywka z kl. V b

Finalistkami zostały:

Gabriela Międlar z kl. V c

Agata Surowiec z kl. V c

Organizatorzy konkursu podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz Radzie Rodziców za zaangażowanie i wsparcie organizacji etapu powiatowego, który odbył się w kwietniu w naszej szkole.

Uczennica klasy VI d Martyna Balawejder zajęła III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs odbył się 5 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej.

Z okazji roku Świętego Pawła Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zorganizowało Konkurs Biblijny o Świętym Pawle. Olimpiada wiedzy jest przeznaczona dla dzieci ze szkół podstawowych i składa się z trzech etapów:

• Etap szkolny odbył się 20 lutego 2009 r.
  • Etap dekanalny odbył się 4 maja 2009 r. w naszej szkole.
  • Etap finałowy odbędzie się 27 maja 2009 r. w Jarosławiu.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych: Głuchowa, Soniny, Krzemienicy, Wysokiej oraz SP nr 2 z Łańcuta.
Uczestnicy konkursu w ciągu 50 minut rozwiązywali test, który zawierał 34 pytania z życia i działalności św. Pawła. Każdy z uczniów miał możliwość zdobycia maksymalnie 60 punktów.

Komisja, której przewodniczył ks. Dziekan Władysław Kenar oraz członkowie p. wicedyrektor Lucyna Kowalska i s. Izabella Podwyszyńska po sprawdzeniu prac wyłoniła 3 zwycięzców:

I miejsce - Justyna Zając z klasy V SP nr 2 w Łańcucie zdobywając 55 punktów,

II miejsce - Weronika Kwolek z klasy IV SP nr 2 w Łańcucie zdobywając 54 punkty,

III miejsce Iwona Kołodziej z klasy VI SP w Soninie zdobywając 46 punktów.

Wszyscy uczestnicy etapu dekanalnego Konkursu o Świętym Pawle otrzymali dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe.

DSCN5487m.jpg

Karolina Rachwał z klasy I d zajęła I miejsce w szkole w kategorii "Maluch"

Karolina Rzezicka z klasy V d zajęła I miejsce w szkole w kategorii "Młodzik"

dyplom1 dyplom2

Ponadto wyróżnione zostały następujące osoby:

Ignacy Kalinowski, Szymon Kozłowski, Milena Tokarz, Patrycja Musz (wszyscy z klasy I d)

Katarzyna Welgan z klasy VI b

Izabela Dubiel z klasy V a

Katarzyna Benedyk z klasy V b

Justyna Zając z klasy V d

Urszula Kuźniar z klasy VI c

Patrycja Nowińska z klasy V a

Prace na konkurs uczniowie wykonywali pod opieką p. Sylwii Surmacz-Rachwał.

Konkurs organizowany był przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.

moj-przyjaciel15.jpg

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

w kategorii klas I-II

III miejsce - Judyta Kogut kl. I b op. p. I. Szurlej